Стипендіальні програми у США

usa

Висока вартість навчання в Америці – одна з головних перешкод для поїздки туди. Не всі мають змогу виділити декілька десятків тисяч доларів, щоб покрити вартість навчання. У цьому разі на поміч приходять різноманітні стипендії, тож розповідаємо, що варто про них знати.

Фінансування освіти

Щоб покрити вартість навчання, можна отримати стипендію (scholarship), яку дають на конкурсній основі, чи фінансову допомогу (financial aid), яку можна отримати за певних обставин, наприклад, низьких доходів родини. Фінансова допомога може виплачуватися з різних джерел: меценатів, фондів, самих вишів тощо. Найчастіше фінансову допомогу в вигляді стипендій надають самі коледжі та університети.

Реклама

Види фінансування

Стипендія тим, хто потребує фінансової допомоги (Need-Based Scholarship)

Надається на підставі низьких доходів родини, тому, щоб отримувати цю стипендію, потрібно подавати офіційні документи, які підтверджують фінансове становище. Зазвичай ця допомога не покриває повного обсягу вартості навчання, але все ж зменшує його на 30-50%.

Стипендії за певні досягнення (Merit-Based Scholarship)

Ця стипендія видається на конкурсній основі за певні досягнення (академічні, громадські, творчі та інші) або ж на підставі високих балів вступних тестів. Допомога отримується як від вишів, так і від приватних фондів, але ця опція є не завжди. Наприклад, виші Ліги Плюща взагалі не дають стипендії цього виду.

Спортивна стипендія (Athletic Scholarship)

Це стипендія для тих, хто має певні спортивні досягнення. ЇЇ найчастіше дають виші для того, щоб отримати цінних гравців у свої команди на час навчання. За такі кадри може йти справжня запекла боротьба, тому стипендія дуже вигідна: покриває витрати на житло, харчування, навчання, медичне страхування та інші (наприклад, мобільний зв’язок, підручники).

Серед видів спорту, цікавих американським вишам, – баскетбол, боулінг, водне поло, волейбол, футбол, гольф, хокей, лакрос, легка атлетика, лижний спорт, фехтування, плавання, дайвінг, гімнастика, стрільба з гвинтівки, теніс. Для чоловіків також доступні вільна боротьба, американський футбол та бейсбол, а для жінок – академічне веслування, хокей на траві, кінний спорт, регбі, софтбол і пляжний волейбол.

Асистентство (Assistantships)

Асистентські стипендії доступні тільки для магістрів та аспірантів. Це вид компенсації, який надається в обмін на виконання певної роботи в університетах. Це вважається повноцінною роботою та забирає близько 20 годин на тиждень, а натомість університети пропонують зарплату, повне або часткове скасування плати за навчання (tuition waiver), а інколи також медичне страхування. Ті, хто займається асистентством у гуртожитках, можуть також отримати безкоштовне проживання в ньому. Асистентство – це також корисний бонус до CV.

сша

Види асистентської допомоги:

Дослідницьке асистентство (Research Assistantship). Цей вид фінансування виділяють університети й приватні фонди для участі в проведенні певного дослідження протягом навчання. Як правило, тематика цього дослідження і того, що проводиться для здобуття рівня освіти (наприклад, магістерського ступеня), схожа. Дослідницька стипендія недоступна для бакалаврів.

Викладацьке асистентство (Teaching Assistantship). Ця стипендія надається за допомогу викладачам у проведенні занять. Це не обов’язково предмет тієї спеціальності, яку вивчають стипендіати. Наприклад, ті, хто добре знає англійську, можуть допомагати її викладати молодшим курсам: консультувати їх, перевіряти письмові роботи, проводити лекції та інше. Інколи цей вид фінансування надають за асистентську допомогу на кафедрах.

Адміністративне асистентство (Administrative Assistantship). Виконання адміністративної роботи в університеті також може забезпечити стипендію. Завдання в межах цієї роботи пов’язані зі спеціальністю: наприклад, програмісти можуть допомагати робити певні програми для вишу, а філологи писати тексти для сайту.

Асистентство в гуртожитку (Residence Assistantship). Допомога в гуртожитках полягає у вирішенні побутових проблем його мешканців, підтриманні порядку та виконанні інших завдань.

Яку стипендію складніше отримати?

Важливо пам’ятати, що чим більше покриває стипендія, тим більше людей за неї змагатимуться. Окрім того, кількість претендентів залежить від рівня навчання: на магістерські стипендії претендують менше, ніж на бакалаврські, а на аспірантські менше, ніж на магістерські. Звісно, популярність та якість освіти в університеті також грає роль.

Коли потрібно подавати заявку на стипендію?

Подавати заявку на фінансову допомогу для покриття витрат на навчання потрібно разом з усіма документами. Терміни у всіх вишів різні, але зазвичай це приблизно за рік до початку навчання.

дівчина

Як оцінюють кандидатуру на стипендію?

Академічна успішність, соціальна активність, лідерські якості, мотиваційний лист, рекомендації, а також результати тестів, необхідних для вступу, – все відіграє важливу роль для вступу. Американські виші відомі так званим цілісним підходом (holistic approach), коли вони зацікавлені не тільки в паперах, які свідчать про певні досягнення, але і в особистості за ними. Тож варто підготувати не тільки всі документи, але й себе до співбесіди та вичерпних відповідей на запитання: «чому я», «чому цей університет», «чому ця програма».

Як потреба в стипендії впливає на шанси?

Ніяк. Американські виші дуже пишаються тим, що обирають за особистістю, а не за своїми фінансовими можливостями.

Чи можна покрити вартість навчання роботою у США?

Попри те, що законодавчо можливість працювати та навчатися дійсно є, розраховувати на такий варіант не варто: вартість навчання занадто велика, щоб покрити її самостійно, працюючи part-time.

Що робити, якщо виш пропонує тільки часткову стипендію?

Шукати ще одну! Стипендій, які покривають повністю всі витрати, дійсно мало, а конкуренція за них доволі висока. На щастя, умови отримання фінансової допомоги нікого не обмежують у праві отримати ще одне чи навіть два фінансових джерела для покриття всіх потреб.

Де можна дізнатися більше про стипендійні програми?

Уже цієї суботи, 30 вересня, відбудеться семінар про стипендії та гранти у США й можливості їх отримання, який проводить компанія Anyway. Можливо, саме там ти дізнаєшся інформацію, яка допоможе заощадити не одну тисячу доларів.

Участь у семінарі безкоштовна, але обов’язкова реєстрація за посиланням.

Детальніше за телефоном:
+38 (093) 593-59-93
+38 (098) 593-59-93

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus