Німецькі стипендії на будь-який смак

Хочеш навчатися в найпрестижнішому виші однієї з найпотужніших країн Європи та отримувати за це гроші, однак не знаєш, як це зробити? На допомогу прийде наш невеличкий довідник найпопулярніших стипендій Федеративної Республіки Німеччина!

германия

Стипендії Німецької служби академічних обмінів, більш відомої як DAAD

Тут представлені як загальнонаукові стипендії (короткострокові, «магістерка», аспірантура, післядипломна освіта), так і спеціалізовані: для митців, архітекторів, економістів, лікарів і фахівців у сфері космічної інженерії. До того ж серед програм є і поїздки до Німеччини для груп студентів. Головними критеріями буде ваша академічна успішність, мотивація та компетентність. Для гуманітарних і соціальних наук, як правило, обов’язковим є знання німецької мови (програма покриває курси). Для інших можна обійтися і англійською.

Кінцевий термін подання заяв 15.11.2014.

Реклама

Стипендія Фонду Конрада Аденауера

Якщо ти абітурієнт і хочеш навчатися в престижному німецькому виші чи закінчив український університет і хочеш отримати науковий ступінь у Німеччині – гайда в цей фонд! Для того, щоб отримати стипендію, ти повинен знати німецьку мову на рівні, не нижчому B2, мати добру академічну успішність, а також бути соціально та політично активною людиною.

Кінцевий термін подання заяв03.11.2014, 12.00.

Стипендії Фонду Александра фон Гумбольдта

А от стипендії цього фонду призначені виключно для науковців, які вже захистили хоча б кандидатську дисертацію. Основні категорії учасників – це молоді вчені, досвідчені вчені та вчені вищої категорії, справжні метри науки. Фонд пропонує доволі велику підтримку, але й вимагає фундаментальної наукової праці. Це чудова пропозиція для справжніх науковців.

Кінцевий термін подання заяв15 квітня і 15 жовтня кожного року (у програмах можуть бути зміни! Перевіряй!)

Стипендії Фонду Ґерди Хенкель

Цей фонд пропонує студентам стипендії на наукові дослідження та аспірантуру. Перша стипендія триває від 2 до 12 місяців, друга – до 24 місяців. Аспірантська місячна стипендія в такому разі складатиме 1400 євро на місяць, дослідницька – 2 000 євро. Якщо у когось із стипендіатів є дитина, додаватимуть ще від 300 до 500 євро. Окрім цього, програма може покривати видатки і на проїзд, і на проживання. Існують також окремі стипендії для істориків. Непогано, чи не так?

Кінцевий термін подання заяв 01.12.2014.

стипендия

Стипендії Баден-Вюртенберга для студентів

Хочеш повчитися десь у Японії чи Португалії або в аспірантурі у Швеції? Стипендія Баден-Вюртенберга дає цю можливість щорічно для 1200 студентів із усього світу! Завдяки цій стипендії ти зможеш провести за кордоном від 3 до 11 місяців, отримуючи від 400 до 1200 євро на місяць. АЄОА, як казав Майкл Щур, ти можеш взяти участь лише в тому випадку, якщо твій університет має договір із одним з університетів землі Баден-Вюртенберг.

Подання заяв здійснюється в міжнародному відділі вашого університету.

Стипендія Фонду Роберта Боша для журналістів

Якщо ти – професійний журналіст і добре володієш німецькою мовою, то зможеш жити і вдосконалювати свою майстерність написанням публіцистичних статей протягом 3 місяців у Берліні разом із колегами з інших країн Східної та Південної Європи. Окрім повної безкоштовної програми, щомісячна стипендія складатиме 1 100 євро. Також допоможуть підібрати житло.

Кінцевий термін подання заяв – 01.11.2014.

Стипендії Фундації Генріха Бьолля

Якщо ти володієш німецькою мовою на рівні B2 і хочеш отримати стипендію на навчання в німецькій магістратурі чи аспірантурі, то чому б тобі не звернути увагу на Фундацію Бьолля, яка пропонує стипендію розміром від 750 євро на місяць для студентів і 1000 євро для аспірантів?

Кінцевий термін подання заяв1 березня та 1 вересня кожного року

Стипендії Бременської школи соціальних наук для аспірантів

Якщо ти плануєш захищати дисертацію з глобального управління та регіональної інтеграції чи з проблем якості життя або інших подібних тем, то ця стипендія саме для тебе! Програма пропонує 1300 євро щомісячної стипендії і діє впродовж 36 місяців. Для подання заявки необхідно лише знати англійську мову та мати диплом магістра.

Кінцевий термін подання заяв – 15.02.2015.

Стипендії для стажування в Бундестазі

Для тих, хто вже закінчив університет і дуже добре володіє німецькою мовою, пропонується програма оплачуваного стажування в німецькому парламенті. Можна бути помічником депутата чи іншим чином брати участь у роботі Бундестагу. Умови такі: безкоштовне проживання та страховка, стипендія розміром 450 євро на місяць.

Стипендії Фрідріха Наумана

Уявімо таку ситуацію: ти вступив на німецьку магістратуру чи аспірантуру і не маєш грошей для проживання. Що робити? Правильно, звернутися у Фонд імені Фрідріха Наумана! За цієї умови та за умови вільного володіння німецькою мовою у тебе є всі шанси отримати цю стипендію!

Кінцевий термін подання заяв – 15 листопада та 15 травня кожного року.

Німецька стипендія

Якщо ти став студентом німецького ВНЗ, береш активну участь у громадському житті і маєш хороші оцінки – можеш претендувати на Німецьку стипендію. Вона складає 300 євро на місяць і виплачується залежно від успішності на термін від 2 семестрів до всього періоду навчання.

NB! Не всі університети доступні для подання заявки на стипендію. Детальний список – за посиланням вгорі.

университет

Стипендії KAAD

«Вірую в Єдиного Бога, Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого…» Якщо ці слова для тебе не пусті і ти віруюча людина, то раджу звернути увагу на стипендію Католицької служби підтримки іноземців ФРН. Вона надає доволі велику стипендію – від 750 до 2000 євро на місяць + страхування та проїзд, а також покриває будь-які проекти – від навчання до написання PhD. Стипендія може тривати від 2 до 36 місяців. Різниця з іншими програмами полягає в тому, що до заявки, окрім двох рекомендацій від викладачів, потрібно додати рекомендацію від священика твоєї церкви (байдуже, чи вона православна, чи греко-католицька, чи протестантська). Ну і, звісно, потрібно знати німецьку мову.

Кінцевий термін подання заяв – 15 січня та 30 червня кожного року.

Стипендії Фонду Рози Люксембург

Так сталося, що в більшості міст України є вулиці німецької комуністки Рози Люксембург, хоча більшість українців не знає, хто вона така. Фонд, названий на її честь, надає підтримку усім, хто вступив до німецького ВНЗ, є соціально та політично активним і розділяє ліві погляди. Фонд надає перевагу жінкам, соціально-неблагополучним та інвалідам.

Стипендії для іноземних студентів Ульмського університету

Якщо життя закинуло тебе в Ульмський університет, але ти не маєш сталого джерела доходу, то на допомогу прийде стипендія для іноземців Ульмського університету, яка становитиме 300 євро на місяць. Окрім того, якщо ти вже отримав стипендію, то можеш отримати і разову соціальну допомогу на семестр.

Кінцевий термін подання заяв різниться, залежить від програми.

Стипендії Гайдельберзького університету для іноземних студентів

Побратим мого міста, точніше його університет, пропонує безліч різноманітних стипендій: для соціально-неблагополучних студентів, жінок, докторів наук, на навчання за кордоном і безліч інших!

Кінцевий термін подання заяв різниться, залежить від програми.

Фото: tsn.ua, wikipedia.org.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus