Стівен Гокінґ: 5 цитат видатного фізика

Хокінг

14 березня у своєму помешканні в Кембриджі помер всесвітньо відомий фізик Стівен Гокінґ

Видатний учений пішов із життя у віці 76 років, хоча медики й пророкували йому значно менше: жоден оптимістичний прогноз не давав Стівену ще півстоліття життя, а сталося саме так. Фізик хворів на бічний аміотрофічний склероз: недугу діагностували, коли Гокінґу виповнився 21 рік, саме через це він опинився на візку і розмовляв лише через мовний синтезатор.

Гокінґ відомий завдяки вагомому внеску у вивчення Всесвіту: від початків космосу до загадкової природи антиматерії. У 1998 році він видав науково-популярну книгу «Коротка історія часу. Від Великого вибуху до чорних дір» – праця розійшлася більш ніж десятимільйонним тиражем.

Ми підготували п’ять цитат Гокінґа, які варто запам’ятати: можливо, вони допоможуть краще зрозуміти геніальний розум ученого.

  1. «Інтелект – це здатність адаптуватись до змін».
  2. «Наступного разу, коли хтось скаржитиметься, що ви зробили помилку, скажіть йому, що це може бути доброю річчю. Тому що без вад не існувало б ні тебе, ні мене».
  3. «Якби я мав обрати, яким супергероєм бути, я б вибрав Супермена. Він є всім, чим я не є».
  4. «Перше: дивіться на зорі, а не на свої ноги. Друге: ніколи не відмовляйтесь від роботи. Робота дає вам значення і ціль, без неї життя пусте. Третє: якщо вам достатньо пощастило знайти любов, завжди пам’ятайте про неї й не відкидайте її».
  5. «У мене ще так багато того, що я хочу зробити. Ненавиджу марнувати час».

Докторську дисертацію вченого про всесвіти, написану у 23 роки, читайте тут.

Нагадаємо: раніше ми жартували про те, що відомий фізик Стівен Гокінґ прочитає лекцію в КПІ. На жаль, тепер уже точно не прочитає.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus