Степанида Цвіт: «Наша молодь одягається так сіро»

Степанида Цвіт

Наша героїня, яскрава бабуся Степанида Цвіт доводить, що життя прекрасне у будь-якому віці й не варто як вогню боятися старості. Головне – правильна оптика. Ця пані підкорила користувачів соцмереж своєю невгамовністю, любов’ю до життя та яскравим стилем одягу. Нам вона розповіла про власну молодість, стосунки з дітьми та дві найбільші мрії.

Свято щодня

– Моє справжнє ім’я – Алла Рогозіна. Степанида – ім’я моєї бабусі, Степаном звали дідуся, а цвіт – саме собою гарне слово, асоціюється з розквітом, силою, молодістю.

Пані Алла навіть подумує змінити собі документи – і чоловік не проти.

– У студентські роки я дуже любила пропускати пари, – згадує Степанида. – І це при тому, що я жодного дня не навчалася на стаціонарі: спочатку закінчила вечірню школу, потім три роки навчалася заочно в Луцькому політехнічному інституті (зараз – Луцький національний технічний університет – авт.), згодом перевелася до Львова в Лісотехнічний університет. Урешті-решт, закінчила заочно юридичний факультет.

Яскраво вдягатися пані Алла почала після школи, коли з’явився власний заробіток. За вікном був 1975 рік, із Західної України та Львова зокрема почали їздити до Польщі: продавати та купувати дефіцитні речі. Так і з’являлися перші модні обновки в гардеробі Степаниди.

– Тоді не було секонд-хендів, – згадує пані Алла, – натомість були комісійні. Я щось поношу й здам туди, щось сама куплю в комісійному. Зараз одяг купую в секонд-хендах, бо в магазинах не завжди по кишені, та й не хочу ходити у речах, у яких ходять усі.

Знайомі Степаниди завжди помічали її вміння гарно вдягнутися, особливо у святкові дні. Адже раніше щось купити було складно, тому люди часто на свята одягали одні й ті ж речі. Вона ж завжди намагалася придбати собі щось новеньке.

P

Реклама

Горіти всередині

– Моя яскравість – це мій спосіб життя. Тяга до такого самовираження має бути в людини всередині, цим треба горіти. От їду в Києві в метро, дивлюся на молодь – усі так сіро вдягнені: у чорне, коричневе, іноді – щось біле.

Степанида каже, що життя змінюється від яскравого стилю. Їй, принаймні, жити стало легше. Зізнається, що зараз час дуже важкий – і матеріально, і морально. Тому якщо всередині нема вогню, людині нічим не допоможеш.

– Я прожила вже 60 років. Усяке бувало – і злети, і падіння. Коли перетнула позначку в 50 років, то зрозуміла, що все життя жила не так, як я хотіла. Спочатку заміж вийшла й була маленька дитина, треба було годувати сім’ю. Потім розпався СРСР, було складно, двадцять років відстояла на ринку, побудувала свій бізнес. І от у 50 зрозуміла, що живу не тим життям.

Саме після цього героїня почала медитувати, займатися духовними практиками, а нещодавно зацікавилася нетрадиційною медициною та методом «Рейки». Навіть накупила книжок про таку практику на 500 гривень. Відчуває, що це допомагає.

Каже, що до неї почало приходити усвідомлення. Їй медитація допомагає з’єднуватися зі справжнім Богом.

– Єдине – я переконана, що Бога не знайдеш у церкві, адже там – лише бізнес.

Степанида Цвіт

Життя – це рух

У пані Алли є власний рецепт довголіття. Одного разу вона зустріла в метро жінку, якій 74 роки. Вони розговорилися й виявилося, що випадкова знайома у своєму віці ходить на курси іноземної мови та комп’ютерні курси.

– І це правильно! Бо якщо людина сяде та складе руки – отоді вона помре. Моєму татові 88 років, він пережив інсульт, але досі порається на городі, доглядає за свинями. Я йому кажу: «Тату, та поїдьте краще десь відпочити». А він відповідає: «Якщо я сяду – я помру». Бо життя – це рух. Ми – це енергія.

Степанида Цвіт знаходить радість в усамітненні. Зараз її коло контактів звузилося до сім’ї. Є знайомі, з якими спілкується раз на три місяці. Сама шукає для себе цікаві заняття. Часто люди просять у пані Алли поради, що їм робити, коли починається депресія. Вона відказує:

– У мене немає на таке часу: вишивка, рейки, шопінг, онучка. А ще ж треба в перукарню сходити, манікюр і макіяж зробити. Щодня прокидаюся о 5 ранку і медитую. Також в’яжу снуди. От, наприклад, продам кілька штук – іду у спортзал.

Каже, матеріально їй важко – пенсія замала, усього 1 000 гривень, цього бракує, але не падає духом. Та й чоловік ще донедавна мав власний бізнес, донька допомагає.

– Сподіваюся, що ще років 20 проживу, – сміється модна бабуся.

Степанида Цвіт

Поважати свободу

– Коли росла донька, я намагалася її контролювати, бо дуже боялася, щоб хто не образив. І лише коли я дуже болісно пережила її розлучення з чоловіком, от як власне, то зрозуміла, що ніколи не треба втручатися в життя дітей. Бо якщо обпечеться, то буде знати, що так не треба робити. А ось зрозуміти дитину чи допомогти їй у кризовій ситуації – так, однозначно потрібно.

Вона переконана, що люди приходять у цей світ вчитися й кожен має пройти власний життєвий шлях. Те, що було краще для неї, не може бути кращим для її доньки чи внучки. Бо різні покоління та різні часи.

– От коли я росла, то не було навіть калькулятора чи пилососа. А телевізори з’явилися, коли мені виповнилося одинадцять. Тому треба поважати чужу свободу. Для мене це дуже важливо. У мене вдома чотири собаки й п’ять котів. І жоден з них не живе у вольєрі чи на прив’язі.

Найбільша мрія пані Алли – побудувати притулок для тварин і полетіти на Бора-Бора.

Степанида Цвіт

Must do для молоді від Степаниди Цвіт

  • Не думай, що про тебе скажуть інші. Так ти ніколи не станеш яскравим та особливим. Не бійся проявляти власну індивідуальність.
  • Живи на всі 100%. Пробуй завжди щось нове. Завантаж себе: спортзал, курси іноземних мов, танці. Чим більше справ у тебе щодня, тим більше встигатимеш.
  • Постійно вчися. Поки дізнаєшся щось нове – ти молодієш. І душею, і тілом. Як тільки думаєш, що все знаєш – починаєш старіти. Щодня відкривай для себе щось незвідане.
  • Завжди щось змінюй у своєму житті. Колір волосся, гардероб чи хобі – підійде все. Відчуття новизни дуже потрібне у житті. Коли увесь час сидіти вдома на одному місці – починається депресія. А я навіть не знаю такого слова.

Фото: Ніна Ліщук, instagram.com/hipsta_granny/

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus