STEM-лабораторії й обов’язкове ЗНО – уряд розповів, якою буде математична освіта у 2020

Depositphotos_114910680_s-2019 (1)

ua.depositphotos.com / benzoix

Через недостатній рівень математичної грамотності серед українських школярів, уряд вирішив приділити більше уваги вивченню науки в новому навчальному році.

Відповідне рішення ухалили 25 червня 2020 року у плані проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021 навчальному році.

Так, учні 11 класів складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики, починаючи з травня 2021 року.

Також передбачено збільшити кількість навчальних годин на вивчення математики у середній школі, впровадити курси «Логіка» та «Математична логіка» у навчальну програму 1-11 класів і навчити вчителів використовувати конструктор LEGO для освоєння учнями математики.

Також на школи і профтехи чекатимуть технічні зміни.

Їх планують оснащити обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій. Також уряд оголосив намір відкрити Музей науки та розширити мережу математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти.

У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс з контентом для учнів та вчителів математики.

«Міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що 36% наших 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики», – сказала заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Однією з ініціатив, покликаних вирішити цю проблему, стало оголошення навчального року 2020/2021 Роком математичної освіти.

Раніше ми розповідали, що означають результати PISA для української освіти.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus