Як пройти стажування за кордоном

стажування

Міжнародний досвід, професійні зв’язки та перспективи – все це можна легко отримати після стажування в одній із країн світу. На хвилі євроінтеграції українських студентів радо приймають на таке випробування і часто непогано за це платять. Сьогодні поговоримо про переваги міжнародного стажування, яким вимогам слід відповідати і де шукати можливості. 

Перспективи

Міжнародне професійне стажування – чудовий додаток до вашого резюме. Маючи такий досвід, знайти хорошу роботу в Україні буде простіше. Найголовніше те, що ви зрозумієте, як працює певна галузь в іншій країні, зможете запозичити ідеї чи привезти додому нові стартапи. Деякі програми професійних стажувань також передбачають перспективу працевлаштування. Після закінчення університету ви зможете подавати свою кандидатуру на розгляд потенційних роботодавців.

Реклама

Від аграріїв до науковців

Професійні стажування стають доступними для студентів не раніше третього курсу. Звісно, існують компанії та країни, які запрошують навіть першокурсників, проте таких небагато. Міжнародні фірми готові платити своїм стажерам та вчити їх, але вимагають навзаєм хоча би початкових умінь у певній сфері. Якщо ви вважаєте, що для того, аби поїхати на стажування в іншу країну, потрібно бути справжнім науковцем, ви помиляєтеся. Сьогодні здобути таку практику може студент будь-якої спеціальності.

Англійська та документи

Серед умов будь-якої програми міжнародного стажування – знання іноземної мови та наявність відповідних документів для поїздки за кордон. З документами все просто: закордонний паспорт та довідка з місця навчання. Інші формальності залежать від вимог фірми. Щодо іноземної мови: практично всі міжнародні компанії вимагають знання лише англійської. Її буде достатньо для того, аби спілкуватися та виконувати запропоновану роботу.

фото2

Як знайти стажування?

До пошуку стажувань слід підійти серйозно й уважно. Починайте роботу за півроку-рік до запланованої поїздки. На першому етапі вам слід знайти варіант хорошого професійного стажування, а потім вже займатися підготовкою документів, пошуком житла й іншими організаційними моментами.

Існує кілька способів пошуку професійних стажувань:

Від університету. Часто багато можливостей просто у вас перед носом. Університет, у якому ви навчаєтеся, обов’язково співпрацює з освітніми центрами за кордоном. Поцікавтеся в куратора, на кафедрі або ж в улюбленого викладача, чи відправляє ваш університет своїх студентів стажуватися за кордон. Можете дізнатися багато корисної інформації, яку дуже часто не виносять на широкий загал. Проте, якщо на стажування відправляє університет, найбільше звертатимуть увагу на академічну успішність, соціальну активність, аби впевнитися, що ви гідний представляти свій виш.

Агентства. Спосіб, який буде на 100% продуктивним, проте спорожнить вашу кишеню. У Києві, Львові, Харкові та інших українських містах є багато агентств, які займаються пошуком стажувань для студентів. Вони вказують конкретні можливості програми, підбирають час, узгоджують обов’язки й допомагають з документами. Але за всю цю щедрість доведеться заплатити. Приблизна оплата за пошук стажувань – не більше 2000 грн. Важливо також обрати «правильну» агенцію: надійну та недорогу.

Через сайти-пошуковики. Найкращий та найдешевший спосіб – шукати стажування самотужки. У мережі існує безліч сайтів, де викладають актуальні пропозиції стажувань у різних сферах. Їх потрібно моніторити щодня, тоді обов’язково знайдете для себе щось корисне.

Ось деякі з них:

У конкретній компанії. Якщо ви знаєте, в якій саме компанії хочете стажуватися, можете написати напряму. Спершу зайдіть на офіційний сайт, пошукайте за ключовими словами, чи немає пропозицій щодо стажувань. Якщо таких не знайдете, можете написати на пошту й поцікавитися, чи існує така практика взагалі. Щоправда, цей спосіб працює для невеликих фірм.

Через посольства. Набір на професійні стажування часто оприлюднюють на сайті державного посольства. Тому якщо є пріоритет у країні – моніторте веб-сторінку її офіційного представництва в Україні.

Популярні програми

«Студвей» уже писав про численні програми, які відправляють українських студентів за кордон. Global Talent та Global Citizen пропонує широкий вибір стажувань за спеціальностями в різних країнах. Медіахолдинг Deutsche Welle запрошує до себе молодих журналістів. Система обміну UMSA рада бачити українських медиків. Раніше ми також описували як домовитися про практику за кордоном.

Досвід

стажування_фото1

 

фото2

стажування

Фото: newsstand.clemson.edu, cloudfront.net.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus