Стажування та працевлаштування в Німеччині

робота2

Німеччина сьогодні є привабливою для українських студентів не лише через можливість безкоштовно отримати диплом європейського вишу. Ця країна також пропонує ряд стажувань, які можуть бути добре профінансовані. До того ж після закінчення ВНЗ в Німеччині молодь має дуже великі шанси на працевлаштування за своїм профілем та отримання досвіду роботи у престижній компанії.

Давайте спершу розглянемо можливості проходження практики в Німеччині для українських студентів. Де можна дізнатися про це детальніше? Дуже часто подібні пропозиції виставляють на сайті німецького посольства. Там надають усю необхідну інформацію щодо умов, строків і можливостей фінансування таких проектів. Зазвичай період стажування займає не більше 2-3 місяців. Однією з важливих передумов для подачі заявки є знання мови − англійської чи німецької, в залежності від програми.

Що стосується стажування в німецьких компаніях і товариствах міжнародної співпраці, то однією із провідних тут є GIZ. Глобальною метою таких організацій є підтримка людей і спільнот у країнах, що розвиваються. Із 2001 року вони надають можливість постажуватися в Німеччині за програмою Федерального міністерства економіки й енергетики Fit for Partnership with Germany. Вона розрахована на учасників з України, які будуть проходити стажування на підприємствах у Німеччині. Програма сприятиме виходу українських підприємств на міжнародні ринки.

Також є варіанти стажування, що не будуть пов’язані з майбутньою професією студентів. Це радше нагадуватиме літній підробіток за кордоном і дозволить познайомитися з новою країною та почати вивчати німецьку. Вартість програми обійдеться у €100-200, проте всі зароблені кошти на підприємстві лишаються у вас.

робота

Якщо ж розглядати можливість довготривалого працевлаштування, то тут ситуація трохи інша. По-перше, потрібно бути готовим до того, що знайти роботу з українським дипломом буде вкрай складно чи взагалі не вийде. Як відомо, вітчизняні дипломи не визнаються на території ЄС, особливо якщо мова йде про лікарів або юристів. Тож якщо у вас є бажання працювати в Німеччині на хорошій роботі, насамперед потрібно попіклуватися про отримання освіти в одному з німецьких навчальних закладів.

Шукати роботу, перебуваючи в Німеччині, тобто безпосередньо після закінчення університету, набагато легше, ніж, наприклад, відправляти резюме з України. Хоча й такі варіанти досить реальні. Чому так? Навчаючись у німецькому ВНЗ, у студентів є шанс влаштуватися на роботу прямо в університет. Це не надто складне завдання, якщо все добре з успішністю та репутацією. Помічник професора, лаборант на кафедрі, працівник бібліотеки − все це студентські підробітки, за які досить добре платять. Закінчивши виш, ви маєте шанс залишити за собою повноцінне робоче місце.

Пошук роботи на підприємствах і фірмах може бути досить довготривалим процесом. Після відправки резюме та всіх необхідних документів на обрану посаду відповіді чекати можна кілька тижнів, а то й місяць. Але на відміну від деяких країн ЄС, ваша національність не буде впливати на рішення роботодавця про надання робочого місця. Якщо у Франції на одну посаду подаються 2 людини і одна з них іноземець, то підприємство за законом змушене віддати перевагу громадянину Франції. У Німеччині такого немає, навпаки, при заповненні анкети ви маєте право не заповнювати інформацію, яка стосується вашої національності чи статі. Таким чином німці борються з дискримінацією при прийомі на роботу.

З упевненістю можна сказати, що Німеччина докладає максимум зусиль, аби всі випускники після закінчення ВНЗ мали шанс на достойну роботу. Та спершу − німецька освіта. Не все так складно і страшно − варто ризикувати. Не спробувавши, ніколи не дізнаєтеся про результат, який вас чекає і, можливо, дуже приємно здивує.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus