Як стати програмістом: гайд для чайників

робоче місце 4

ІТ рулить – і про це знають усі. Не будемо вказувати пафосні цифри та статистичні дані з Dou та Ain. Ті, хто працюють в ІТ хоча б рік, знають, що потрапили на золоту жилу, адже на хліб з маслом айтішник точно заробить. Хочеш приєднатися до товариства прогресивних програмістів, але не знаєш, з чого почати? Тоді спершу прочитай цю статтю.

Питання, що зазвичай хвилюють

Цей матеріал призначений для усіх, хто лише подумує бути айтішником. Адже, щоб стати програмістом-початківцем, достатньо просто почати. Отут і виникають загальні, здавалося б, нескладні запитання, що хвилюють людину, яка вирішила йти стопами ІТ-спеціаліста: «Як навчитися програмувати з нуля?», «З чого почати програмувати?», «Чи потрібна для цього технічна освіта?», «Кому підходить програмування?»…

Тільки уяви, скільки мов програмування та ІТ-напрямів існує! Скільки пропонують навчальних курсів та інтернет-ресурсів! І що ж з усього цього потрібно вибрати, коли починаєш власне перепрофілювання? Каша в голові – явище нормальне настільки, наскільки і завдання розібратися у ній. Отож, почнімо.

Кому підходить програмування?

Програмування – робота нелегка. Від айтішника вимагають посидючості, уваги, концентрації та уміння довго виконувати монотонну роботу. Врешті-решт, до цього має лежати душа.

Врахуй, що основи програмування можуть стати лише відправною точкою на шляху до підкорення вершин ІТ.

ноут

Чи потрібна технічна освіта для старту в ІТ?

Вона зовсім не обов’язкова. Велика кількість програмістів у минулому працювали економістами, вчителями, менеджерами, навіть копірайтерами та журналістами! Головне – мати голову на плечах, вміти мислити логічно та послідовно, знати англійську (базовий рівень +) і прагнути до вдосконалення.

Люди дивуються, коли бачать дівчину-програміста. Якщо раніше це було рідкістю, то зараз така ситуація є типовою. Програмування – не магія, тому навчитися цього ремесла може кожен.

З чого почати?

Почни з малого. Почитай, що таке програмування, з чого воно складається, і для чого все це потрібно. Для цього не треба перечитувати мільярди книжок чи гігабайти онлайн-інформації. Усе, що допоможе зрозуміти, що ж таке програмування – всезнаюча Вікіпедія та кілька якісних західних ресурсів чи спільнот програмістів та дизайнерів (Coursera, xakep, Codeplayer).

Якщо після цього бажання піти в ІТ не зникло, в нагоді стануть курси програмування. Вони можуть дати комплексну багаторівневу освіту. Скористаємося тут банальною, але правдивою фразою: якісна ІТ-освіта – це запорука успішного старту в програмуванні.

Після курсів легше знайти роботу або ж стати фрілансером. Наприклад, курси IT Education Academy (ІТЕА) пропонують пройти стажування кращим випускникам з найвищими балами.

Самоосвіта дуже важлива, але коли ти починаєш з нуля, то краще довіритися професіоналам, які уже собаку з’їли в ІТ. Досить вивчати програмування для чайників – почни вчитися у практиків з багаторічним досвідом.

програмісти

Що потрібно знати програмістові?

Знання та навички програміста не обмежені. Коли вивчаєш програмування, можна заглиблюватися у суміжні спеціалізації, іти глибше в різні напрями. Але існує мінімум, необхідний кожному айтішникові. У комплексну програму вивчення основ програмування входять:

  • вміти аналізувати завдання та будувати алгоритми програми, використовуючи умовні та циклічні конструкції;
  • працювати зі змінними;
  • працювати з функціями, подіями;
  • аналізувати та пояснювати поведінку простих програм;
  • працювати з одновимірними та двовимірними масивами даних;
  • реалізовувати елементарні веб-сторінки з елементами управління.

Коли оволодієш фундаментальними навичками та вміннями, можна почати вивчення потужних мов Java, PHP та інше. А це вже вузька спеціалізація, але дуже затребувана на ринку праці.

Насправді, все дуже просто. Потрібно лише почати, подолати нерішучість, вибрати правильні орієнтири і стартувати. Щасливої ІТ-дороги!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus