Топ «свіженьких» українських стартапів

Наша країна посіла 13 місце за розвитком науки і технологій у світі за версією The Good Country Index, таким чином опинившись поряд із Німеччиною та Францією (11 і 12 місця) і значно випередивши Росію (41 місце). Пропонуємо вашій увазі добірку найрезонансніших вітчизняних стартапів останніх місяців, розробники яких змусили Захід побачити Україну не лише через призму політичних потрясінь.

стартап

Petcube

Найвищі позиції рейтингів українських і деяких європейських стартапів посідає дивний винахід, який допомагає людям… розважати домашніх улюбленців! Petcube – це робот, запрограмований так, аби власники тварин і їхні друзі, перебуваючи поза домом, за допомогою мобільного додатка могли грати з улюбленцями в лазерні ігри та розмовляти з ними. Додаток на іOS, випущений 27 березня 2014 року, вже став справжньою соціальною мережею для власників тварин, адже за допомогою нього можна, окрім основних функцій, фотографувати свого улюбленця й обмінюватися повідомленнями з іншими користувачами. The Europas визнала Petcubе найкращим hardware-стартапом Європи 2014 року.

стартап

Реклама

iBlazr

Значного розголосу за кордоном набув український проект iBlazr – портативний спалах, який приєднується до iPhone, iPad і iPhoneTouch. Пристрій допомагає робити якісніші фотографії та відеоролики при слабкому освітленні. За допомогою звичайного подовжувача для гарнітури iBlazr можна використовувати і як зовнішній спалах, неприкріплений до смартфона. З 16 вересня 2014 року hardware-стартап Concepter почав продаж iBlazr у офіційних магазинах Apple за ціною $49,95.

стартап

Tap4parking

Справжнім полегшенням для автомобілістів у великих містах став проект Tap4parking, який допомогає водіям знайти місця для паркування, а також обрахувати ціну цієї послуги на найближчих приватних паркувальних комплексах. Одразу із запущенням проекту стартувала всеукраїнська соціальна компанія, мета якої – нанесення розмітки на дорогах і виховання у водіїв взаємної лояльності. Бізнес-інкубатор WannaBiz, зваживши на перспективність проекту, взявся допомагати йому залучати інвестиції. Один із менторів WannaBiz розповідає: «Проблема, яку вирішує стартап, знайома всім без виключення автомобілістам. Вона об’єктивно існує, а її актуальність із кожним роком лише зростає, незалежно від географії».

стартап

Gutenbergz

Gutenbergz – це дивовижний проект, що «поєднує оповідь із інтерактивністю, створюючи дивовижні історії для цифрового світу». Інтерактивні книги Gutenbergz користуються надзвичайною популярністю на Заході, і це дуже важливо з огляду на те, що засновники проекту своїми роботами закликають прислухатися до важливих соціальних проблем і правдиво поглянути на події в Україні. Останні два проекти компанії цифрове видавництво присвятило темам Чорнобиля та Євромайдану. Інтерактивна книга «Євромайдан: хроніка почуттів», вихід якої був приурочений до Дня Незалежності України, правдиво зображає увесь жах і героїзм Майдану.

LaMetric

Розробники поставили собі за мету створити пристрій, який зможе конденсувати і відображати різну корисну для його власника інформацію (наприклад, відомості про погоду і стан здоров’я, сповіщення із соціальних мереж та пошти тощо) завдяки синхронізації з додатками на кшталт Google Calendar, Cross Fit, Apple Store, IFTTT та іншими. На екрані пристрою також може відображатись інформація про спортивні досягнення власника тощо. Гаджет має вбудований таймер і секундомір. Компанія зі збору коштів на розробку пристрою стартувала 17 червня і за тиждень побила рекорди Petcube та iBlazr, що раніше вважалися найуспішнішими українськими проектами на Kickstarter.

стартап

Ritot

Очевидно, надихнувшись фільмом Ендрю Нікола «Час», розробники створили «розумний» годинник, оснащений проектором, що дозволяє безперешкодно користуватися годинником і вночі. Крім своєї прямої функції проектування часу, годинник Ritot може відображати вхідні дзвінки, текстові повідомлення, нагадування, листи з електронної пошти, повідомлення із Фейсбуку чи Твіттеру. Пристрій оснащений вібросигналом і таймером. Перші зразки годинників будуть доступні покупцям у 2015 році і коштуватимуть приблизно $160.

стартап

MBLOK

MBLOK – це сховище для файлів із усіх пристроїв користувача. Місткість пристрою становить до 256 ГБ, при тому сам він дуже маленького розміру. За допомогою вмонтованого акумулятора пристрій може працювати без зарядження до 300 годин. До смартфонів він приєднуватиметься через Bluetooth, забезпечуючи швидкість передання даних 24 Мбіт/с.

Publicfast

Проект створений для пошуку в соціальних мережах так званих лідерів думок за різними критеріями: категорією, віком, географічним показником. Після відбору людей, які значно впливають на інших, їм пропонують оплачувану співпрацю у сфері маркетингового впливу. Головним завданням лідерів є просування рекламної компанії певної організації. Платформа детально аналізує сторінки зареєстрованих осіб, що дозволило виділити 6 категорій користувачів соцмережі Фейсбук: лідери (17%), блогери (20%), звичайні користувачі (50%) та спамери (2%). Варто зазначити, що, крім суто комерційної цінності для маркетингових компаній, проект дає змогу швидко реалізовувати соціологічні дослідження.

Jell

Стартап допомагає на основі соціотипів побудувати ефективну та працездатну команду. За основу проекту розробники взяли принципи науки соціоніки, яка вивчає процес обміну інформацією між людиною і зовнішнім світом, тобто те, як люди сприймають, переробляють і відтворюють інформацію. Jell дозволить мінімізувати робочі конфлікти в команді, визначивши соціотип кожного її члена, його слабкі та сильні сторони, принципи ефективної взаємодії з іншими колегами.

Українські проекти посідають найвищі сходинки у світових рейтингах IT-стартапів і залучають величезні кошти західних інвесторів. Це доводить, що наша батьківщина має невичерпний інтелектуальний потенціал. Головне сьогодні, попри важку політичну ситуацію в країні, усе ж знайти застосування молодим талантам, аби науковцям було комфортно тут, у рідній країні, а «білим комірцям» не довелося шукати собі місця в еміграції.

Фото: ain.ua, siliconrus.com, gutenbergz.com, indiegogo.com, itc.ua,blog.publicfast.com, jellable.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus