Нове життя старих речей

clothes3

Ми знаємо секрет – ти не носиш увесь одяг, яким заповнений гардероб. Якщо часто перекладаєш речі з місця на місце, розумієш, що їх немає куди подіти, а викинути – не варіант, маємо кілька цікавих пропозицій.

Не хочу викидати старі речі. Що з ними робити?

Здай до спеціалізованого магазину

Благодійний магазин «Ласка»

Перший благодійний магазин у Києві. Сюди можна не тільки принести непотрібні речі, але й щось придбати. Кошти витрачають на утримання крамниці, а залишок віддають на благодійність і соціальне облаштування Києва.

У магазині приймають не лише одяг і взуття, але й книги, сумки, прикраси, предмети інтер’єру. Перед тим, як віддати речі, їх варто випрати, перевірити справність замків і, якщо це взуття, зав’язати шнурівку.

Благодійна інтернет-платформа «Мурахи»

Благодійна торгова платформа, кошти якої йдуть на фінансування потреб волонтерських організацій (серед них «Повернись живим», «Свічадо», Happy Paw). Принцип простий: ти купуєш речі, а гроші автоматично перераховуються на соціальні потреби.

У межах платформи діє акція «Свій до свого». Відомі українські товари та бренди жертвують товари на продаж, а отримані кошти спрямовуються на підтримку дитячого відділення Національного інституту раку.

store

Віддай безхатькам

Благодійний фонд «Соціальне партнерство»

Фонду потрібен одяг, взуття, іграшки, побутова техніка, білизна… Усе це можеш залишити в Києві за адресою провулок Лобачевського, 8А, щодня з 9 до 18.

«Червоний хрест»

Тут охоче приймуть будь-які речі в хорошому стані. Однак перевага надається сорочкам і штанам – для чоловіків, сукням і спідницям – для жінок. Організація функціонує в усіх областях України.

Спільнота взаємодопомоги «Емаус-Оселя»

Громадська неприбуткова організація, що підтримує безпритульних у Львові. Речі (їжу, медикаменти, меблі) можна залишати в спеціальних контейнерах, які розташовані по всьому місту.

«:DОБРI РЕЧI»

Загальнонаціональний благодійний проект, учасники якого збирають старі речі та віддають тим, хто цього потребує.

Якщо хочеш взяти участь – поклади непотрібні речі у фірмовий жовтий пакет «:DОБРI РЕЧI» та залиш біля смітника. Для малозабезпечених людей це стане сигналом, що в ньому є придатні для використання речі. Пакет можна придбати за 1-3 гривні в представництвах по всій країні. Щоб знайти їх у своєму місті, скористайся картою.

Не хвилюйся, що пакет із твоїми речами можуть викинути – багато сміттєзбиральних компаній партнери проекту й знають що до чого.

clothes 2

Відвези до дитбудинку

Найкраще привозити речі в гарному стані – випрані та без дірок. Найбільше потрібні куртки та взуття, також будуть раді светрам, штанам, іншому одягу. Не потрібно приносити вживану білизну. Детальніше про те, як організувати поїздку в дитбудинок, ми розповіли тут.

Займися апсайклінгом

Апсайклінг (upcycling) – це трансформація старих речей у нові якісні продукти. Ба більше – певне філософське ставлення до них, адже завдяки перетворенням речі перестають вважатися одноразовими, їхнє значення зростає. Приклад апсайклінгу – доволі популярний печворк (patchwork), тобто зшивання клаптиків старих речей. Так можна виготовити подушку, ковдру чи килимок.

Реклама

Хочу займатися апсайклінгом. Що робити?

Ідей багато, але пропонуємо почати з простого:

  • переший старі речі, щоб їх не викидати. Наприклад, зроби зі светра кофту без рукавів, з джинсів – шорти (або штани з дірками), з довгої спідниці – міні;
  • зі старих книжок або товстих глянцевих журналів можна зробити настінні полиці для дрібничок або нових книг;
    старі формочки для запікання можна використовувати для зберігання прикрас;
  • зі старої футболки можна зробити екологічну торбу для продуктів.

Хочу придбати товар з уживаних речей. Що порадите?

Rehash

Бренд дизайнерського одягу від модельєра-конструктора Анни Тесло. Одяг виготовляють за принципом безвідходного виробництва – для цього використовують текстильні відходи (наприклад, речі з секонд-хенду).

clothes

«Papinarubashka»

Апсайклінг-майстерня, де виготовляють авторські блокноти із вживаної тканини. У минулому вона (тканина) могла бути сорочкою, скатертиною чи шторами. Блокноти ексклюзивні: кожна серія налічує 4-5 штук і більше не повторюється. За бажанням можна замовити пошив нотатника з власної сорочки.

TalismanFusingFactory

Бренд посуду, декоративних предметів і світильників із використаних скляних пляшок. Для цього творець Павло Зайцев використовує техніку ф’юзингу – спікання скла в печі при температурі від 800 °C.

SLightStone

Бренд братів Ігоря й Олександра Соколовських. Вони виготовляють світильники, підсвічники, декоративні предмети з використаних скляних пляшок. Хлопці мають великі плани на майбутнє: зокрема, створювати цікаві та потрібні речі з дерева та пластику. Для цього ідеально підходять старі віконні рами.

А що ти робиш зі старими речами? Ділися досвідом у коментарях!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus