Стало дорого жити: запитуємо про витрати студентів

студенти

«Студвей» поцікавився, на що молодь витрачає найбільше грошей, а на чому змушена економити. Не купують «витребеньки» й менше розважаються – ось чим жертвують студенти через стрімке підвищення цін. 

Найнеобхідніше у пріоритеті

Катерина Моторна (Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка)
«Найбільше грошей витрачаю на проїзд і їжу. Економити вдається тільки на харчуванні (беру з дому бутерброди й термос із чаєм), бо пішки йти до університетського корпусу надто далеко.»

Лариса Залізецька (Національний університет харчових технологій)
«Відчутно збільшилися витрати на транспорт, їжу і засоби гігієни. Намагаюся економити на одязі. Раніше купувала різні дрібнички з косметики, а зараз стараюся витрачати на це менше коштів. Узагалі економлю: замість залу – стадіон, зменшилися культпоходи (кафе, клуби, подорожі), більше готую­ – менше купую, тепер уже від станції метро йду пішки. Буває, на тролейбусі під’їду «зайцем».»

Ярослав Шинкаренко (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»)
«Найбільше грошей іде на продукти харчування, але й тут змушений обирати все найдешевше. Без цього ніяк! Економити доводиться на всьому, особливо на новому одязі та взутті. Стараюся купувати товари за знижками.»

Марія Мотузинська (Київський університет імені Б. Грінченка)
«
Багато грошей витрачаю на проїзд, оскільки кожен день користуюся мінімум трьома видами транспорту. Раніше хоча б харчуватися могла нормально, а зараз і на їжу коштів не вистачає.»

Андрій Томаш (Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка)

«На їжу витрачаю найбільше. Економлю на кіно та розвагах узагалі. Про поїздку кудись навіть думати не смію!»

Анастасія Канакі (Запорізький національний університет)
«Зараз найбільше коштів витрачаю на проїзд. 4 грн за проїзд у маршрутному таксі – це вже занадто. Тепер не завжди можу відвідувати ті заходи, які мені цікаві, а ще, як не прикро, економлю на солодощах і кав’ярнях.»

Ірина Добровольська (Вінницький державний університет імені М. Коцюбинського)
«Гроші йдуть переважно на їжу, плату за житло, навчання й інтернет. Економити змушена на всьому. Зараз купую лише найнеобхідніше. Не пам’ятаю, коли востаннє купувала собі щось, «бо захотілося». Відмовила собі в новому об’єктиві.»

гра

Реклама

Навчання

Даря Сторож (Подільський державний аграрно-технічний університет)

«Оскільки навчаюся на платній основі, мені, перш за все, не вистачає коштів на оплату навчання. Плачу 8 000 грн., ще 2 200 за гуртожиток. У мами просити гроші не дуже хочеться, тому ці фінанси (чи частину з них) потрібно заробляти самостійно. А поєднувати в нас час роботу й навчання важко! Тож я змушена економити майже на всьому (на одязі, харчуванні, відпочинку, бензині, бо маю власний автомобіль), що є не дуже звичним для мене.»

Анна Недобейко (Вінницький державний університет імені М. Коцюбинського)
«Витрачаю найбільше грошей на навчання, кредити та їжу. Хотілося б витрачати кошти на щось більш серйозне (наприклад, подорожі), але їх не так уже й багато у студента. Цiни просто шаленi – джинси i тату коштують майже однаково!»

Оксана Поповяк (Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка)

«Найчастіше витрачаю гроші на роздруківки в університеті. Змушена економити на продуктах та одязі. Відмовляю собі в косметиці й посиденьках із друзями.»

кафе

«Криза кризою, а на цьому не економиться»

Яна Григораш (Вінницький державний університет імені М. Коцюбинського)
«
На що молодь повинна витрачати кошти? Я думаю, що на враження, адже ХХІ ст. – час великих можливостей. Відвідую різноманітні фести, міста, знайомлюся з цікавими людьми, відкриваю для себе щось нове. Заощаджую на їжі та одязі. Чула чудову фразу: «Немає значення, скільки років твоїм кросівкам, якщо ти гуляєш у них Парижем!» Згодна на всі 100%.»

Юлія Грабовенко (Київський університет імені Б. Грінченка)
«Багато витрачаю, мабуть, на розваги. Криза кризою, а на цьому не економиться. Проте останній місяць найбільше економлю на одязі, чекаю, поки долар стабілізується.»

Ілона Стрекаловських (Київський національний університет імені Т. Шевченка)
«
У звя’зку із ситуацією у країні довелося зменшити витрати на відпочинок. Кафе, кіно, театри, виставки відвідую тепер раз на 2 тижні, а  раніше – щонеділі. Витрачаю менше грошей на косметику й одяг – відкрила для себе українських виробників, товар яких не поступається в якості, але є дешевшим. Збільшилися витрати на продукти харчування й комунальні послуги.»

Валентина Демченко (Київський національний торговельно-економічний університет)

«Окрім навчання, я ще працюю. Здавалося б, що грошей має вистачати, але це не так. Левову частину доходів витрачаю на їжу, одяг, оплату житла. Та іноді душа бажає і морального задоволення, тож я змушена економити для того, щоб піти в кіно, театр або  побувати на концерті улюбленої групи.»

Олександра Соломаха (Київський університет імені Б. Грінченка)
«На проїзд і каву витрачаю найбільше грошей. Економити поки не доводиться.»

Фото: stock-up.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus