Як навчитися Sprechen Sie Deutsch: підручники з німецької

berlin3

Про те, що «без англійської нікуди» знають усі. Але гадаємо, про «без німецької нікуди» у сучасному світі теж варто говорити. Окрім того, що ця іноземна дає більше можливостей працювати в міжнародних компаніях, а вища освіта в Німеччині взагалі безкоштовна, існує низка причин, про які ми писали раніше. І якщо мотивації почати вчити вже достатньо, але не вистачає потрібних матеріалів – добірка від «Студвею» допоможе. Сьогодні розкажемо про найкращі підручники для вивчення німецької мови і не тільки для вивчення.

Комплексні видання – від А1 до С2

Menschen (видавництво Hueber)

Особливість цієї серії посібників у тому, що існують не лише порівневі (А1, А2) видання, а й підрівневі (А1.1, А1.2). Отже, підручник ідеальний для початківців. Наприклад, найперший випуск – Menschen А1.1 – складається зі ста сторінок із вправами тільки для новачків. Доповненням до кожного посібника є диск з аудіозавданнями. У комплекті також іде Kursbuch – робочий зошит із завданнями для закріплення теоретичного матеріалу з Arbeitsbuch (лекційною книжкою). Стандартно підручник поділений на чотири модулі, які у свою чергу – на 3 теми. Матеріал і лексика сучасні, охоплюють усі аспекти життя німців. На сторінках Menschen відсутні гори інформації, підручник заповнений графіками, ілюстраціями, схемами тощо. Наприкінці кожного видання – перелік необхідних слів, які учень має знати відповідно до опанованого рівня мови. Ідеальний варіант для тих, хто хоче вивчити німецьку самотужки.

Придбати можна тут.

Themen Aktuell (видавництво Hueber)

На відміну від попереднього посібника, одне видання Themen повністю охоплює відповідно один рівень знання мови (наприклад, А2). Книжка поділена на дві частини: основний підручник і робочий зошит. Доповненням також є диск з аудіо. Перевага Themen – у кількості завдань: загалом у посібнику 5 лекцій. Кожна поділена відповідно на 7 тем, які охоплюють приблизно 20 сторінок теоретичної частини посібника. Окрім цього, ще 20 сторінок завдань до лекцій є в робочому зошиті. Наприкінці книжки – відповіді для перевірки знань. Словник необхідних слів (активних і пасивних) розміщений перед кожною лекцією. Основа для розмовних навичок у Themen Aktuell міститься у завданнях під назвою «Розкажи історію». Учням пропонуються для обговорення поширені ситуації з життя. До речі, Themen Aktuell є дуже популярним на факультетах лінгвістики в українських ЗВО.

Придбати можна тут.

Planet (видавництво Hueber)

Автори стверджують: посібник орієнтований на підлітків від 11 до 15 років, які починають вчити німецьку з нуля. Проте це не заважає матеріалу з книжки бути корисним для всіх охочих опанувати іноземну мову. Ба більше, орієнтованість на молодь – велика перевага цієї серії. Кожен рівень охоплює 4 теми по 4 лекції. Наприкінці розділу – блок «Zum Schluss», який вміщує вправи для повторення пройденого. Словник необхідних термінів і граматики розташовується щоразу після двох лекцій. Розмовні теми підручника відповідають навчальній програмі німецької школи. Кожен рівень – від А1 до С2 – містить у собі до 120 годин навчання. Комплект стандартний: підручник, робочий зошит, диск.

Придбати можна тут.

Pluspunkt Deutsch (видавництво Cornelsen)

Важко повірити, але це перша серія посібників у нашій добірці не від видавництва Hueber. До того ж не менш корисна. Почнемо з того, що, крім основних Arbeitsbuch i Kursbuch, у комплекті до Pluspunkt Deutsch іде словник і посібник про адаптацію в Німеччині. Чудово, чи не так? Купуєш одразу набір усього необхідного для опанування іноземної. Окрім банальних «Я і моя сім’я», «Вибір професії» тощо, розмовні теми у посібнику охоплюють такі: «Організація власного бізнесу в Німеччині», «Політичне та суспільне життя країни», «Пошук роботи», «Професійний розвиток», «Подорожі». Реалістичність комунікативних ситуацій – родзинка Pluspunkt Deutsch. Граматичні правила викладені просто і з прикладами. Підручник складається із шести розділів, які охоплюють усі види мовної діяльності. Матеріал на повторення розміщений після кожних трьох розділів. Наприкінці книжки – довідник із граматики, фонетики, таблиця сильних дієслів і тексти. Окрім цього, наявні відповіді до всіх завдань для самоперевірки. Ще однією особливістю серії є додаткові завдання, які можна знайти онлайн на сайті видавництва в розділі безкоштовних завантажень.

Придбати можна тут.

«Практичний курс німецької мови» Т. Кам’янової

Цей посібник відрізняється від інших, адже не має окремих видань для кожного рівня знання мови. «Практичний курс» – книжка на майже 400 сторінок із матеріалом, який починається алфавітом, а закінчується складними текстами німецькою. Якщо шукаєш «щось одне, щоб там було все» – цей підручник для тебе. Авторка курсу має десятирічний стаж викладання іноземної в Німеччині. У посібнику міститься повний курс граматики, 1000 лексико-граматичних вправ, тексти літературного і політико-економічного характеру. Загалом – тридцять лекцій, у середньому по вісім сторінок кожна. Написаний курс російською. Наприкінці книги – словник і відповіді на завдання (а їх у посібнику багато). В анотації до підручника переконують: опанувати мову вдасться за 9 – 12 місяців.

Придбати можна тут.

Реклама

Підготовка до мовних іспитів

Нерідко спеціальні підготовчі підручники можуть використовуватися для вивчення мови загалом. Матеріал у таких посібниках викладений коротко і лаконічно.

TestDaF. Міжнародний мовний іспит із німецької мови. Він охоплює більш просунутий рівень знань – від B2 до С1. Свідоцтво про успішне складання екзамену є доказом твоїх знань для допуску до навчання в німецьких закладах вищої освіти.

berlin1

Prüfungstraining TestDaF

На іспиті охоплюються всі граматичні теми німецької мови. Тому в цьому посібнику теж. До кожного завдання є відповіді наприкінці книги. Значна увага приділяється читанню: 30 % Prüfungstraining – це тексти. Стандартно як додаток до підручника – диск з аудіо (озвучкою матеріалів). Ще одна особливість посібника – різноманіття лексики. Радимо тобі після кожної пройденої теми виписувати незнайомі слова. Повір, рівень знання мови відчутно підвищиться.

Придбати можна тут.

Fit für den TestDaF

Підручник розрахований на рівень В2 (можливий В1+). Завдання очікувано орієнтовані на успішне складання іспиту. Матеріал поділений на чотири модулі, у яких охоплюють граматичні теми відповідно до рівня знань, а останній розділ, п’ятий, складається тільки з тестів. Як і в попередній книжці, автори приділяють багато уваги текстам та аудіюванню. Недоліком Fit für den TestDaF є практична відсутність пояснень і правил до граматичних завдань зокрема. Проте посібник може стати хорошим доповненням до комплексних видань. Окрім цього, мусимо тебе попередити: у підручнику повністю відсутні картинки.

Придбати можна тут.

Іспит DSH. Інший мовний іспит для вступу до університетів Німеччини. До речі, проводиться він у самій країні – скласти в Україні його неможливо. Екзамен складається з усної та письмової частини.

Auf neuen Wegen

Посібник складається з восьми розділів, кожен із яких співвідноситься з окремими мовними навичками: читанням, говорінням тощо. У кожному – по три тематичні блоки з граматичними вправами, текстами та… іграми! Окрім цього, розмовні теми подаються у вигляді дискусій і дебатів між учнями. Класний варіант для навчання, якщо займаєшся з другом. Особливість цього посібника в тому, що він першопочатково був створений для опанування німецької без допомоги викладача. До великої кількості завдань наприкінці є відповіді. Але варто додати, що Auf neuen Wegen не підійде новачкам, адже призначений для просунутих рівнів від В1+.

Придбати можна тут.

Граматика

«Основний курс граматики» Monika Reimann

Оригінальна версія посібника написана німецькою, але можна придбати російський переклад. Цей курс охоплює основні граматичні теми німецької мови. Теорія викладена дуже просто, значна увага приділяється практиці – у посібнику багато завдань на закріплення теми. Книжка підійде як новачкам, так і досвідченим лінгвістам – вправи поділені на два рівні складності. Першопочатково «Основний курс граматики» був створений як доповнення до комплексних видань. Ізсередини посібник мінімалістичний, у ньому, як то кажуть, нічого зайвого – граматика, граматика і ще раз граматика.

Придбати можна тут.

«Німецька граматика коротко і легко» (видавництво Langenscheidt)

Останньою в нашій добірці є книжка, яка кардинально відрізняється від попередніх. 200 сторінок німецької граматики із вправами і поясненнями – весь матеріал базується на гумористичних ілюстраціях. Посібник і завдання розповідають про живі приклади з повсякденного життя середньостатистичного німця. Усі слова і вислови перекладені, а завдяки зрозумілим символам матеріал наочно структурований.

Придбати можна тут.

Сподіваємось, наша добірка допоможе тобі у вивченні німецької мови. Але навіть якщо ти не прихильник(-ця) багатогодинного сидіння над книжками, опанувати іноземну можна за допомогою художньої літератури або кінематографу.

У будь-якому разі бажаємо успіхів і віримо в тебе!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus