Співбесіда онлайн: як підготуватися і що потрібно знати

interview

«Ми вам передзвонимо». Розповідаємо, як, не виходячи з дому, вкрасти сердечко роботодавця.

Швидко, зручно і сучасно – саме за це спеціалісти з підбору персоналу так люблять  онлайн-співбесіди. Їхня популярність зростає з кожним роком, а HR-фахівці міжнародних компаній заявляють, що скоро це стане звичною практикою в Україні. Ми підготували для тебе поради, як не розгубити свій шарм за мегапікселями.

Почнемо з того, що, крім Skype, HR-и часто використовують онлайн-відеоінтерв’ю-платформи, як-от EasyHire.me. Механізм такий: тобі на пошту приходить посилання із записаними запитаннями від роботодавця, яке буде доступне протягом кількох днів. Упродовж зазначеного терміну ти можеш відкрити його і пройти у зручний для себе час, проте, почавши, вже не можеш поставити на паузу або відкласти. Час на відповідь на кожне запитання обмежений. Такі інтерв’ю можуть тривати не одну годину і містити як усні запитання, так і письмові завдання. 
 
Однак процес підготовки до розмови наживо у відеочаті й через онлайн-платформу однаковий.

Найважливіше в онлайн-інтерв’ю – технічні моменти. Потурбуйся про них завчасно, оскільки це буде частиною загального враження, яке ти справиш на роботодавця.

Час. Заздалегідь погодь із рекрутером час співбесіди, щоб мати змогу підготуватися. Якщо пропонують вийти на зв’язок одразу – попроси перенести на зручний для вас обох час. Великі шанси, що поспіх буде не на твою користь.

Приміщення. Обери вдалий фон і освітлення, подбай про те, щоб на час розмови в кімнату не заходили, а щоб тебе не відволікали сторонні звуки, вимкни сповіщення на телефоні. Краще потім побачити 8 пропущених дзвінків від мами (а ще краще попередити її заздалегідь), аніж переривати співбесіду своїм «Ой, секундочку…».
 
Деталі. Переконайся, що працює вебкамера, перевір гучність мікрофона і якість зв’язку, зробивши попередній тестовий дзвінок другові.

Папери. Поклади все необхідне поруч: блокнот і ручку для нотаток, у разі потреби – резюме, дипломи і рекомендації.

Зовнішний вигляд. Просто не нехтуй охайністю. Через камеру прекрасно видно і твою зачіску, і чи випрасуваний та чистий одяг. Якщо думаєш, що тебе буде видно тільки по пояс і можна вдягти сорочку, залишившись у шортах або домашніх штанях, – наша порада: не ризикуй, друже. Тобі можуть раптово подзвонити у двері, а кіт може скинути роутер – що завгодно може в будь-який момент змусити тебе підвестися. Пощастить, якщо у твого співрозмовника хороше почуття гумору. А якщо ні?

Погляд. Якщо ти нечасто користуєшся відеочатами, не зайвим буде потренуватися тримати зоровий контакт зі співрозмовником. Це може здатися логічним – дивитися в очі людині, з якою розмовляєш, – але бажання мати хороший вигляд буде змушувати постійно дивитися у віконце з власним зображенням, що буде доволі дивно для інтерв’юера. Використовуй це віконце розумно: воно допоможе стежити за своїми реакціями і мімікою.

Запитання. Найімовірніше, на тебе чекатимуть типові запитання, які зазвичай можна почути на співбесіді. У випадку з онлайн-відеоінтерв’ю-платформою час на роздуми обмежений, тому варто підготувати відповіді на найбільш розповсюджені запитання: коротку самопрезентацію, інформацію про попередній досвід, досягнення, мотивацію. Неможливо передбачити всі завдання, але продуманість самоподачі точно додасть упевненості.

Важливо! Брехня, навіть незначна, – завжди погана ідея. На запитання «Розкажіть про свої слабкі сторони» не варто стверджувати «Ох, я справжній трудоголік» або «Ви знаєте, я надто відповідальний». Це звучить нещиро і, найімоврніше, відштовхне роботодавця. Натомість спробуйте адекватно оцінити свої слабкості й обрати з них ті, що будуть незначними для вашої майбутньої роботи. Скажімо, розробнику програмного забезпечення не обов’язково бути хорошим оратором і вміти переконувати людей, тимчасом як для менеджера з продажів ці навички є ключовими.

Настрій. Те, як ти налаштуєшся, багато в чому визначить результат інтерв’ю. Нехай це новий для тебе досвід – покажи, що ти приймаєш такі правила гри. Будь привітним і активним, став запитання, цікався діяльністю компанії, не забувай усміхатися. Навіть якщо нервуєш, уникай закритих поз: не схрещуй руки на грудях і не підпирай руками підборіддя. Сядь зручно і вирівняй спину – це додасть тобі впевненості.

Якісна підготовка і увага до деталей неодмінно забезпечать тобі успіх, адже якщо вже тебе запросили на співбесіду, то в роботодавця на тебе серйозні плани. 

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus