Найкращі commencement speeches 2017 року

Виступи знаменитостей перед випускниками – чудова традиція американських навчальних закладів. Тільки уяви: твій курс прийшов привітати Джо Байден або Арнольд Шварценеґґер. Ми підготували добірку цікавих і мотивуючих промов 2017 року: політики, підприємці, актори – усі готові тебе надихати.

Гілларі Клінтон, Коледж Веллслі

У 1969 році Гілларі Клінтон закінчила коледж Веллслі, де цьогоріч виступала із промовою. Мета коледжу – «надати відмінну освіту в галузі вільних мистецтв жінкам, які матимуть вплив у світі» і, вочевидь, йому це вдається. Клінтон зізналася, що не може уявити місце, де вона хотіла б виступати більше, ніж тут, у стінах рідного закладу.

Не бійтеся ваших амбіцій, ваших мрій або навіть вашого гніву – це потужні сили. Використовуйте їх, щоб вплинути на світ. Станьте на захист істини та розуму. Робіть це в приватному житті – у розмовах із сім’єю, друзями, співробітниками, сусідами. І робіть це в громадському житті – у постах в Medium (платформа для електронних публікацій), у соціальних мережах, або беріть плакат і виходьте на акцію протесту. Зробіть захист істини та вільного суспільства основною цінністю вашого щоденного життя.

Якими б ваші мрії не були сьогодні, мрійте ще більше. Головне – продовжуйте йти. Не робіть цього, тому що я вас про це прошу. Зробіть це для себе. Зробіть це для істини й розуму. Будьте хоробрими. Спробуйте. Якщо не вийде, то спробуйте ще раз. Довіряйте один одному. Тримайтеся за свої цінності. Ніколи не відступайте від власних мрій. Я вірю у вас. Усім своїм серцем я хочу, щоб ви повірили в себе. Тому йдіть уперед, будьте великими.

Реклама

Марк Цукерберг, Гарвардський університет

Півкілограма мотивації, три столові ложки жартів, дві – власного досвіду, змішати це з добрячою порцією харизми – отримаємо цьогорічну промову Марка Цукерберга перед випускниками Гарварду.

Одна з моїх улюблених історій про те, як Джон Кеннеді відвідав космічний центр NASA. Він побачив прибиральника зі шваброю, підійшов, щоб запитати, що той робить. Прибиральник відповів: «Пане Президенте, я допомагаю доставити людину на Місяць».

Мета – це відчуття того, що ми всі є часткою чогось більшого, ніж ми самі, що ми потрібні. Мета створює відчуття справжнього щастя.

Добре бути ідеалістом. Але приготуйтеся до того, що вас не зрозуміють. Кожен, хто працює над великим, зіштовхнеться з тим, що його назвуть божевільним, навіть якщо в кінці виявиться, що він має рацію… Кожен, хто бере ініціативу на себе, почує критику за те, що рухається надто швидко. Адже завжди знайдеться хтось, хто захоче загальмувати вас.

Тім Кук, Массачусетський технологічний інститут

Генеральний директор Apple, член ради директорів Nike виступив перед випускниками Массачусетського технологічного інституту. Пошуки себе, утілення амбіцій, розповіді про Стіва Джобса – усе було в цій промові.

Переконавшись, що ваша справа правильна, майте мужність зайняти позицію. Якщо ви бачите проблему чи несправедливість, визнайте, що ніхто, окрім вас, не виправить її. Якщо ви йдете вперед сьогодні, використовуйте свій розум, руки та серця, щоб побудувати щось більше, ніж ви самі.

Про Apple: Після незліченних поворотів, 20 років тому, мій пошук привів мене до Apple. У той час компанія ледве виживала. Стів Джобс тільки повернувся в Apple і запустив кампанію «Think Different». Він хотів дати можливість божевільним, невдахам, бунтівникам – завжди недоречним – робити найкраще з того, що вони можуть. Стів знав: якби ми могли зробити це, то дійсно змінили б світ.

До цього моменту я ніколи не зустрічав лідера з такою пристрастю та компанію з такою зрозумілою й переконливою метою – служити людству. Усе було так просто: служити людству. І саме в цей момент, після 15 років пошуків, щось всередині мене клацнуло. Я нарешті відчув, що я на своєму місці.

Джо Байден

Політику пощастило виступати в кількох навчальних закладах. Усюди його промови викликали захоплення випускників і викладачів.

Гарвардський університет

Мій тато говорив: «Джо, щаслива та людина, яка прокидається вранці й стає обома ногами на підлогу, знає, що збирається робити, і вважає, що це все ще важливо».

Це був 1968 рік. Зараз 2017. В одному я абсолютно впевнений: випускний клас цього покоління цілком здатний сьогодні змінити траєкторію цієї країни. Ви краще підготовані, ніж моє покоління, щоб подолати виклики, які чекають попереду. Ви найосвіченіше, найталановитіше та найзацікавленіше покоління у всій країні. Це не гіперболізація. Це факт.

Колледж Колбі

Я оптиміст. Я не вірю, що є щось, чого ми не зможемо подолати, якщо пам’ятатимемо, ким ми є та ким завжди прагнемо бути. Нація, заснована на гідності.

Усі дані опитувань показують, що ваше покоління найбільш толерантне, найбільш здібне, ніж будь-яке покоління, яке було до вас. Але це також показує, що ви не хочете займатися політикою. Здебільшого ви не хочете займатися цим процесом. Але ви повинні. Повинні. Задля нашої безпеки.

Опра Вінфрі, Коледж Агнес Скотт

Промови Опри Вінфрі завжди ставали популярними: вона як людина медійна вміє достукатися до сердець не лише присутніх, а й глядачів з іншого боку екранів. Так сталося й цього року на її виступі в коледжі міста Декатур, штат Джорджія.

Найбільша винагорода – це не фінансові переваги, хоча це справді добре. Ви можете купити чимало гарного взуття… Але ті з вас, хто має багато взуття, знають, що повна шафа не зможе наповнити ваше існування. А життя із сенсом – може.

Я хочу, щоб ви входили в кожну ситуацію та знали її контекст. Будьте відкритими, щоб почути думки інших. І найголовніше – відкритими для того, щоб дозволити руху змінити світ, змінити вас самих.

Мені довелося навчитися відчувати тих, хто мене оточує – це означає бути співчутливим. Я відчуваю вас. Моє серце б’ється разом із вашими. Я бачу себе у вас.

Фарід Закарія, Бакнеллський університет

Закарія – один із найвпливовіших американських політичних аналітиків. У промові він згадує Стіва Джобса, Марка Цукерберга, Джефа Безоса та розповідає власну історію знайомства з Америкою й американською освітою.

Існує мудрість, яку ви отримуєте з книг, з навчання, з історії, від великої ліберальної освіти. Але є певний різновид мудрості, яку ви отримуєте лише від справжнього життя.

Ви не зможете дізнатися про це, поки самі не станете батьками. Доки у вас немає власних дітей, ви ніколи не знатимете, наскільки батьки люблять вас. Зараз ви дивитеся на них із змішаним почуттям. Так, ви їх любите, я знаю, але є божевільні телефонні дзвінки, постійні надокучання, намагання змусити вас щось робити, турбота – це все матиме сенс, коли у вас будуть свої діти. Повірте мені, тому що ви будете робити так само.

Але ось, що я даю вам. Я даю вам 20-річну фору. Не чекайте так довго. Сьогодні переконайтеся, що подякуєте батькам за те, що вони допомогли вам досягти цього етапу в житті.

Вілл Ферелл, Університет Південної Каліфорнії

Вілл використав усі акторські та комедійні навички, щоб зробити урочистість незабутньою. Актор навіть продемонстрував талант співака: хіт Вітні Г’юстон «І will always love you» у його виконанні, який чекає в кінці промови, ти запам’ятаєш надовго.

Ви ніколи не боїтеся. Я боюся ще досі. Я боявся писати цю промову.

Тих випускників, які, сидячи тут, мають досить гарне уявлення про те, що вони хочуть робити зі своїм життям, – вітаю. Для багатьох із вас, хто, можливо, ще не знає, що робити, – це нормально. Це той же стілець, на якому сидів я. Насолоджуйтеся процесом пошуку. Довіряйте інтуїції, продовжуйте кидати дротики в дартс. Не слухайте критиків – і ви все зрозумієте.

Клас 2017 року, я просто хочу, щоб ви знали: ви ніколи не будете самотні на будь-якому шляху, який виберете. Якщо буде момент, коли ви відчуваєте себе засмученим, просто подумайте про підтримку, яку маєте від цієї великої троянської сім’ї і уявіть мене, уявіть буквально моє обличчя, коли я наспівую цю пісню ніжно вам на вухо. (Цей момент краще не уявляти, а переглянути самостійно).

Арнольд Шварценеґґер, Університет Х’юстона

Якщо хтось думає, що Шварценеґґер втрачає форму, йому просто варто подивитися цю промову. Актор, політик, бодібілдер, бізнесмен і, як виявилося, непоганий оратор.

Цей випуск – великий успіх, і кожен із вас заслужив свій диплом. Але в якийсь момент візьміть перерву у святкуванні, закрийте Instagram і Snapchat і подумайте про всіх людей, які вам допомагають.

Скажіть «дякую» професорам і доцентам, усім, хто навчав вас, і кожному, хто відповідає за те, що сьогодні ви тут. І підійдіть до своїх батьків, аби міцно їх обійняти та розповісти, як ви їх любите й вдячні за все.

Перетворіть «я» в «ми». Я впевнений, що тоді ви зможете змінити світ. А зараз я збираюся зайти в Snapchat зі своїми окулярами. Фантастично! Hasta La Vista, baby. I’ll be back.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus