У Південну Америку – волонтером

Про волонтерство як один із найдешевших видів мандрів «Студвей» розповідав багато. Така благодійна діяльність економить не лише ваші кошти, а й сприяє особистому та професійному розвитку. Однак зазвичай українська молодь вирушає волонтерити у європейські країни – дорога туди доступніша, та й цивілізація не чужа. Поїхати ж волонтером у Південну Америку – справа сміливців. Якщо душа все ж рветься осягнути нові простори Південної Америки – це можна зробити завдяки ряду програм.

южнаяамерика2

Як це працює?

Для участі у міжнародних волонтерських проектах потрібно на розмовному рівні володіти іноземною/іноземними мовами (англійської зазвичай вистачає) та бути, як люблять казати американці,open-minded, себто відкритими до нового. Вимоги для волонтерів у різні країни приблизно однакові: вікові (від 18-ти років), уже згадані мовні і мотивація.

Реклама

Особливість волонтерства у Південній Америці

На сайтах українських міжнародних організацій у вільному доступі не знайдеш інформацію про волонтерські можливості у південноамериканських країнах. У Львівській організації «Спілка Форум» пояснили: «Так далеко українці практично не вирушають, тому, якщо виникає зацікавленість щодо волонтерства у Південній Америці, – ми надсилаємо запит до наших партнерів, аби ті надали максимально повну інформацію про актуальні можливості. Тобто у таких випадках ми працює з кожним волонтером індивідуально».

Учасник організації Аня розповіла, що процедура подачі заявок на волонтерські проекти у Південну Америку подібна до подачі у Східні країни. Це, за її словами, зумовлено великою відстанню.

аргентина2

Довгострокове та короткострокове волонтерство

Аня пояснила, що велике значення має тривалість проекту. Бувають вони довгостроковими та короткостроковими. Довгі – це від трьох місяців.

Відтак на короткостроковий проект (2–4 тижні) процедура така:

  • обираєте цікавий для себе табір чи інший проект,
  • приймаюча організація затверджує вашу участь і надсилає запрошення,
  • ви самостійно виробляєте візу (якщо потрібно),
  • оплачуєте дорогу до країни проекту в обидва боки, натомість на місці вас забезпечують проживанням та харчуванням.

На довгострокові проекти (від 3-ох місяців) процедура така ж, але, прибувши на місце, ви мусити сплатити збір за участь у проекті. Зазвичай це 200–300 доларів залежно від країни.

У Європі таких зборів практично не існує, навідміну від азіатських та південноамериканських країн.

Усю детальну інформацію про місце проекту, роботу волонтера та інші нюанси ви зможете прочитати при виборі волонтерської діяльності.

бразилия1

Що роблять волонтери?

Найпопулярніша сфера волонтерських проектів у Південній Америці – викладання мов. Шукають волонтерів зі знаннями англійської, іспанської, португальської. Багато є пропозицій для роботи з дітьми.

Окрім освітніх проектів, є пропозиції екологічні. Реконструкція будівель, догляд за тваринами, що вимирають і т.д. Мало проектів щодо орназіції фестивальних подій.

Які країни обрати?

У «Спілці Форум» розповіли, що їхня організація ще не відправляла волонтерів-українців у Південну Америку. Проте, якщо обирати, радять Бразилію.

«Тут дуже важливе питання безпеки. Серед наших партнерів розповідали про дівчинку-українку, яка поїхала на волонтерський проект в Африку, і її там вбили. Африка, звісно, не Південна Америка. В останній значно безпечніше. Але потрібно уважно слідкувати за тим, що відбувається у країні, чи безпечно там.

У Південній Америці найбезпечніша країна – Бразилія. Це якщо говорити про туристичні міста. Ліпше обрати локації, які розташовані на березі океану, вони зазвичай і є туристичними», – розповіла Аня.

аргентина1

Як і куди подаватися?

Якщо ви таки набралися сміливості і вирішили поїхати на волонтерський проект у Південну Америку, потрібно заздалегідь усе спланувати. Оскільки дорогу ви змушені оплачувати самостійно, варто спланувати все на рік-півроку до початку проекту, адже тоді ви зможете і грошей підназбирати, і квиток заздалегідь придбати значно дешевше.

У вас є два варіанти: знайти надійну відправляючу організацію в Україні, яка зв’яжеться зі своїми партнерами та запропонує наявні можливості, або ж шукати проект самостійно на численних сайтах.

Відправляюча організація бере вас, так би мовити, на поруки, фактично вона за вас відповідає.

Після того, як ви обрали проекти, розпочинайте візову підготовку. Аби таким проблем уникнути, можна обрати країну з безвізовим режимом для українців. Про страхування також попіклуйтеся заздалегідь.

Де шукати проекти:

Фото: aruzhan.kz, grandseashostmark.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus