Що таке soft skills та навіщо вони потрібні

pexels-keira-burton-6147276 (1)

Без софт скілів зараз нікуди – на них зважають під час вступу до університету чи влаштуванні на роботу.
І хоча про м’які навички зараз говорять усі, багато хто не розуміє, що це таке та як його розвивати. Пояснюємо.

Що таке софт скіли

Soft skills, або м’які навички, важко окреслити, оскільки вони стосуються взаємодії з іншими. Ці навики визначають спроможність людини працювати, спілкуватися та навчатися з іншими.

Це повна протилежність hard skills, які мають досить зрозумілу шкалу оцінювання. Наприклад, знання мов програмування, вміння лічити або добра обізнаність в історії.

Реклама

Які бувають софт скіли

Взаємодія з іншими

Одна з категорій софт скілів характеризує вміння людини взаємодіяти з іншими. Сюди входять комунікативність, вміння домовлятися, люб’язність, командна робота. Це про те, як швидко ти заводиш друзів, як часто сперечаєшся та чи можеш донести свою думку до інших.

Як розвивати?

Спілкуйся з більшою кількістю нових людей, заводь друзів. Навчися слухати та не перебивати, якщо ти екстраверт і маєш з цим проблеми. Якщо навпаки, ти інтроверт, якому важко з кимось заговорити, починай робити маленькі кроки: побажай гарного дня баристі у кав’ярні або заведи small talk з одногрупником чи колегою по роботі.

Лідерство

Лідерські якості — це гарантія розвитку та кар’єрного зростання. Декому вони можуть замінити менеджерський диплом. Сучасні успішні лідери харизматичні, вміють вести за собою людей та круто організовують командну роботу.

Як розвивати?

Щоб бути крутим лідером, потрібно вміти взаємодіяти з іншими. Тому тобі обов’язково треба прислухатись до порад з попереднього пункту. Крім того, радимо працювати над публічними виступами. Розвивай свою мову, роби її красивою та звучи впевнено. Ти маєш надихати інших.

Тайм-менеджмент

Скажи чесно, коли останній раз запізнювався(-лася)? А на скільки? А коли забував(-ла) про пару/вебінар/зустріч? Якщо такого не було, вітаємо! Якщо ж іноді це з тобою стається, треба навчитися правильно керувати часом. Не так, як Доктор Стрендж, звісно, але не менш ефективно.

Як розвивати?

Заведи собі список справ. Розкладай їх за пріоритетністю та завжди вказуй конкретні години, якщо це важливо. Внось їх в календар, записник чи застосунок на телефоні. Тобі точно стане у пригоді Google Calendar або один з корисних додатків для ефективного планування, про які ми писали раніше.

Адаптивність

Як добре, що прийшов 2020 рік і ми всі навчилися адаптуватись. Інакше б не потрапили на цей рівень складності. Адаптивність — це про те, як швидко ти пристосовуєшся до нових умов. Наприклад, нової роботи, оточення чи міста. Зміни можуть викликати тривожність та вплинути на продуктивність, тому те, коли ти до них звикнеш, грає величезну роль.

Як розвивати?

Це як коли людину кидають за борт, щоб навчити плавати, і спостерігають, чи випливе. Приблизно так само треба тренувати адаптивність. Чим більше змін ти успішно переживеш, тим меншим викликом вони будуть для тебе у майбутньому.

Навчання

Зараз важко собі уявити кар’єрне зростання без постійного освоєння нових навичок та самовдосконалення. Ти маєш вміти навчатись, робити це швидко та якісно. Це знадобиться на новій роботі, під час запуску власного стартапу чи переїзду від батьків (готувати хтось же мусить).

Як розвивати?

Потестуй різні техніки навчання. Визнач, як тобі легше це робити: читаючи книжки, слухаючи подкасти чи практикуючи потрібні навички. Знайди ідеальну формулу для себе і пам’ятай про систематичність. Тільки тоді твій мозок буде завжди готовий до нової порції корисної інформації.

Що читати про софт скіли

  • Остін Клеон «Кради, як митець. Креативні “фішки”, про які тобі ніхто не розповість»
  • Майкл Мікалко «21 спосіб мислити креативно»
  • Джек Траут, Стів Рінкін «Диференціюйся або помри»
  • Феррацці Кейт «Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств»

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus