Огляд соцмереж за 24-30 серпня

Минулого тижня: Володимир Кличко катається в столичній підземці та фотографується з тамтешніми аборигенами, китайським програмістам в офіс шукають гарних дівчат (ну, для настрою), крапки в інтернет-чатах визнаються актами агресії, Росія позбувається іноземних миючих засобів (юзери проголошують її «немитою»), ціна на нафту цікаво падає. В нашому огляді про це та інше – більше.

Фейсбук

Боксер Володимир Кличко цього тижня вирішив згадати молодість і спустився в київську підземку. Там він проїхався в повному вагоні та зробив селфі, яке виклав у Facebook. «Учора вперше проїхався у метро після 24-річної перерви», − написав Володимир. До речі, на задньому плані помітили особистого відеоператора Кличка-старшого Дмитра Мельника. Через це з’явилося багато скептичних припущень, що це може бути просто піар-хід на підтримку брата перед місцевими виборами, які відбудуться восени. Проте, якими б не були підстави для такого кроку, світлини за лічені хвилини набули шаленої популярності в мережі.

Інтернет-компанії Китаю об’єднуються в пошуках красивих дівчат-черлідерів, покликаних піднімати настрій співробітникам, зайнятих у розробці програмних продуктів.

Про це повідомив один китайський ЗМІ на своїй сторінці у Facebook. Талановиті молоді дівчата створюють веселу робочу атмосферу, купують програмістам сніданки і грають з ними в пінг-понг. Менеджери з персоналу пояснюють це тим, що програмісти (переважно чоловіки) погано соціалізуються. Присутність красивих дівчат істотно підвищує мотивацію та продуктивність праці.

китай

Редактор одного з популярних інтернет-видань TJournal Нікіта Ліхачов опублікував результати власного спостереження про знаки пунктуації в інтернет-діалогах. Так, крапки в кінці речення справляють гнітюче враження на співбесідника. Крапки − «злі», «суворі», «владні» − які завгодно, але тільки не «правильні з точки зору мови». Людина пише, намагаючись показати свою посмішку та гарний настрій, а ти відсилаєш їй у відповідь холодний текст без емоцій. І суцільні крапки, ніяких тобі знаків оклику.

Крапки надають діалогу в Інтернеті безапеляційності: все, це фінальне слово, я все сказав. Люди вже давно звикли не витрачати час на розділові знаки: легше написати в чаті кілька повідомлень підряд, а месенджер уже сам об’єднає їх в одне. Крапку замінила кнопка «Відправити».

Ще у 2007 році в університеті Мічигана проаналізували масив текстового листування та з’ясували, що крапки в кінці речень мали тільки 39% SMS та 45% повідомлень у чаті. При цьому люди частіше ставили крапки між повідомленнями, ніби пов’язуючи їх один з одним. У якості закінчень слугували знаки питання − це додавало пропозиціям м’якості, знижувало градус натиску. вк

Реклама

Твіттер

Користувачі соціальних мереж активно обговорюють масове вилучення миючих засобів імпортного виробництва з магазинів у Росії. Через рішення Росспоживнагляду в санкційний список потрапила продукція торгових марок Henkel, Procter&Gamble і Colgate-Palmolive. Юзери жартують, що тепер Росія і справді стане немитою, а за використання прального порошку виноситимуть жорсткіші вироки, ніж за вживання кокаїну.

Уранці 24 серпня вартість бареля нафти еталонної марки Brent вперше із 2009 року впала нижче 45 $ (на 2, 04% менше рівня відкриття), що помітно позначилося на курсах валют. Із початку торгів на Московській біржі ціна за євро перевищила 80, а за долар − 70 рублів.

Подолання відразу кількох «психологічних позначок» викликало паніку та вибух жартів у соцмережах. Юзери пильно стежили за курсами валют і вартістю нафти Brent, за якою виставляються ціни й на інші російські марки палива, в тому числі Urals. Один із популярних Твіттер-аккаунтів коментує ситуацію: «Це загадкова історія Беджаміна Брента». Багато користувачів жартували з нових «круглих» цін за долар і євро. 70 російських рублів за американську валюту співвідносили із 70-річчям Перемоги й обмеженням швидкості руху автомобілів.

У Запоріжжі на День Незалежності на Майдані Героїв відкрили пам’ятник снігуру «въ знакъ скорби «русскаго міра». Скульптура іронічно зображує Путіна, який тримає в руках «підступно убієнного» снігура, якого, згідно з нічим не підтвердженими заявами російських ЗМІ, в Україні вбивають через колір пір’я. До скульптури додається пам’ятна табличка з написом, стилізованим під старослов’янську писемність: «Цей пам’ятник споруджений на знак скорботи «русскаго міра» за підступно вбитими жидобандерівцями російськомовними снігурами».

памятник

Фото: соцмережі.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus