Огляд соцмереж: онлайн-тренди тижня

Цього тижня у соцмережах: Facebook оголосив війну на Філіппінах, королеву Великобританії розібрали на гіфки, а у Twitter хакер зламав акаунт Ісламської держави і запостив гей-порно. Такі справи.

Facebook

В рамках святкування Дня незалежності на Філіппінах, Facebook створив тематичну картинку для користувачів, якою можна було поділитися в соцмережі. Як пояснює The Philippine Star, Facebook використав для святкової графіки зображення філіппінського прапора з червоною смужкою вгорі і синьою – внизу. Згідно з філіппінським законодавством, така кольорова схема прапора використовується лише тоді, коли країна перебуває у стані війни. У мирний час синя смужка на прапорі знаходиться вгорі, а червона – знизу.

Картинка з’явилась у соцмережі в неділю вранці, і багато користувачів одразу вказали на помилку. «Facebook каже, що у нас війна. Щасливого Дня незалежності, Філіппіни», – написала одна з користувачок у Twitter, доклавши до свого повідомлення картинку із Facebook. Соцмережа Facebook невдовзі визнала свій промах та опублікувала вибачення. «Це було зроблено ненавмисно і нам шкода», – заявила компанія. «Ми піклуємося про спільноту на Філіппінах і в спробі об’єднати людей на День незалежності зробили помилку», – йдеться в повідомленні Facebook.

philippines_17200

Користувачам соціальної мережі Facebook дозволили завантажувати і переглядати фотографії у форматі 360 градусів. Нова функція підтримує фотографії, зроблені сферичною камерою, і панорамні знімки зі смартфонів. Про це йдеться у повідомленні засновника і керівника соціальної мережі Facebook Марка Цукерберга. Також функція стане доступною для перегляду фотографій за допомогою шолома віртуальної реальності. Як відомо, відео у форматі 360 градусів Facebook представив у вересні 2015 року. Нагадаємо, на початку червня компанія Facebook розробила штучний інтелект, який розпізнаватиме, про що пишуть користувачі соцмережі з «майже людською точністю». За його словами, такі фотографії схожі на 360-градусні відео – користувач може перевертати телефон і йому буде здаватись ніби він знаходиться на місці зйомки. Як приклад, Цукерберг розмістив у себе на сторінці світлину Манхеттена з даху торгового центру, яку можна переглянути у форматі 360 градусів.

Випускники 9-А класу київської школи № 148 зняли креативну та незвичну відеоподяку своїм вчителям. Відео на своїй сторінці у Facebook розмістив директор школи Сергій Горбачов. Учні окремо звертаються до кожного вчителя, тримаючи у руках таблички з подякою та побажанням. «Олено Станіславівно, якщо ми не запам’ятали історію, то історія запам’ятає нас!» – так звучить одне з привітань. «Наталіє Михайлівно, дякуємо вам за цей прес» – зі спортивного майданчика звертаються школярі до учителя з фізкультури.

Реклама

Twitter

У неділю, 12 червня, на відзначення свого 90-річчя королева Великобританії Єлизавета ІІ з’явилася перед публікою в яскраво-зеленому пальто, яке дуже нагадує за кольором тканину хромакей. Схожість помітив користувач Twitter @jrawson. Він зробив кілька фотожаб, замінивши зелений хромакей на інше зображення, як це роблять у кіно. Мем швидко підхопили інші користувачі Twitter. У співтоваристві Adobe After Effects у соцмережі «Вконтакте» користувачі замінили пальто на рухомі анімації: Єлизавета ІІ і прогноз погоди, Єлизавета ІІ і перешкоди, Єлизавета ІІ і рекурсія. Хромакей – це технологія суміщення двох і більше зображень чи кадрів в одній композиції. Для її реалізації використовується найчастіше яскраво-зелена тканина, так як цього кольору немає у відтінках шкіри людини.

Хакер Wauchula Ghost з Anonymous зламав більше 200 акаунтів прихильників ІДІЛ в Twitter. Замість фотографій страт він виклав зображення з райдужної символікою і посиланнями на гей-порно. «Я роблю це в пам’ять про загиблих в Орландо. Не можна виправдовувати вбивство невинних людей», — сказав Wauchula Ghost. За однією з версій, терорист, який 12 червня розстріляв понад 50 відвідувачів гей-клубу Pulse в Орландо, був пов’язаний з Ісламською державою.

Зараз більшість зі зламаних акаунтів Twitter заблоковані. Wauchula Ghost планує продовжити кампанію з двома іншими хакерами під ніками Ebony і Yeti. «Ми не хочемо образити мусульман. Наші дії спрямовані проти ісламських екстремістів. Багато хто з нас [хакерів] є мусульманами, і ми поважаємо всі релігії, які не посягають на життя невинних людей», – додав Wauchula Ghost. Wauchula Ghost почав зламувати акаунти прихильників Ісламської держави кілька місяців тому.

9 червня британець Бен Джон (Ben John) відкрив ноутбук своєї 86-річної бабусі Мей Эшуорт (May Ashworth) і побачив залишений нею пошуковий запит. Джона вразило те, з якою ввічливістю жінка звернулася до Google. Вона написала: «будь ласка, розшифруй римські цифри (mcmxcviii), дякую тобі». Бен зробив фотографію монітора і опублікував її в «Твіттері». За кілька днів його запис зібрав майже 7500 ретвітів і привернув увагу ЗМІ. Джон запитав бабусю, навіщо вона пише в рядку пошуку «будь ласка» і «спасибі». Виявилося, що жінка переконана, що таке формулювання є «стандартом».

Реакція коментаторів на запит бабусі виявилася дуже теплою. Один з користувачів Twitter зазначив, що бабуся Мей буде єдиною, хто залишиться в живих, коли машини поневолять людство. Незабаром на запит звернули увагу і представники самого Google, які настільки ж ввічливо відповіли бабусі, що вказаним нею римським цифрам («mcmxviii») відповідає число «1998».

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus