Я хочу створити соціальний проект. Із чого почати?

друзі

Якщо думка про власний соціальний проект завітала до тебе та ніяк не полишає – не опирайся. Вікторія Свідерська, член організаційного комітету молодіжної конференції StudCamp 2017 розповість, як з нуля створити щось дуже круте.

Етап 1: Ідея

Як і всі великі звершення, твоє почнеться із задуму. Обери те, що приноситиме не тільки користь навколишньому середовищу/людям/світу, а й задоволення тобі. Якщо ти горітимеш справою, то завжди розповідатимеш про неї натхненно та підкориш найвибагливішого слухача. В ідеалі – займайся тим, у чому тямиш, а ще краще – де маєш знайомих. І пам’ятай, що твій соціальний проект обов’язково має вирішувати якусь проблему.

Реклама

Етап 2: План

На цьому етапі потрібно детально розпланувати роботу над створенням соціального проекту. Обов’язково досліди, чи заснована ймовірна проблема на реальних фактах. Дізнайся, що було зроблено в обраному напрямку раніше, які організації працюють у цій сфері зараз. Не зайве поспілкуватися з їхніми представниками, послухати про результати діяльності та можливі труднощі. Пам’ятай, що у соціальній сфері немає конкурентів, адже всі сили йдуть на подолання певної проблеми.

Також потрібно чітко прописати дедлайни для кожного завдання – вони здатні підвищити рівень самодисципліни, хоча й не завжди вдається їх дотримуватися.

Етап 3: Мета

Які результати ти хочеш отримати від проекту? Чи повинен він викорінити проблему або ж тільки подолати якісь її прояви? Потрібно чітко усвідомлювати, що саме ця справа принесе світу. Мета, кінцева місія повинні бути глобальними. Ти також можеш ставити короткострокові цілі, щоб відчувати об’єм уже виконаної роботи.

Етап 4: Команда

Ніхто не каже, що своїми силами ти не здатен вирішити проблему, проте значно простіше працювати в команді. Збери людей, які надихають своїми успіхами, на яких зможеш покластися. Хтось буде крутим дизайнером і створюватиме прекрасні афіші/флаєри/постери. Хтось виявиться гарним копірайтером і вестиме соціальні мережі проекту та писатиме такі тексти, що охочих підтримати проект буде більше щодня. Тобі ж може дістатися роль лідера команди, а бути ним дуже непросто: доведеться розподіляти ролі та завдання, усе дороблювати чи перероблювати.

робота

Етап 5: Бюджет

На початку не варто очікувати на спонсорську допомогу. Найімовірніше, її не буде ще довго, і тобі доведеться вкладати власні гроші. Необхідно детально вести всі матеріальні звіти, щоб не забути про жодну копійку. Згодом, коли проектом почнуть цікавитися та виділяти гроші, тобі потрібно буде постійно звітуватися. Тож вчися цьому.

Етап 6: Робота зі ЗМІ

Маючи гарну ідею, круту команду та прописаний план роботи, ти все ще ризикуєш залишити проект поза суспільною увагою (як результат – не знайти фінансування). Щоб про нього заговорили, потрібно співпрацювати зі ЗМІ.

По-перше, створи базу видань, сайтів і телеканалів, яким було б цікаво розповісти про твою справу. Не обмежуйся лише місцевими ЗМІ – виходь на всеукраїнський рівень! По-друге, напиши ефектний прес-реліз, де зазнач усі переваги твого соціального проекту, особливості роботи команди, контакти та посилання на соціальні мережі. По-третє, створи такий інфопривід, щоб ЗМІ зацікавилися проектом. Це може бути презентація, акція чи унікальні результати роботи. Тобто будь-яка цікава новина, що стосується проекту.

Мине трохи часу, і ЗМІ самі почнуть цікавитися проектом – проте для цього потрібно виконати всі рекомендації.

До зазначених етапів можу додати такі поради:

  • залучай волонтерів до заходів проекту, оголосивши набір у соцмережах;
  • подавай проект на конкурси та гранти. Тут важлива не перемога, а саме участь, оскільки це досвід, плюс проект запам’ятається серед журі;
  • шукай спонсорів і розповідай про проект усім навколо;
  • необхідно чітко усвідомлювати, що соцпроект – це не бізнес. Часто доводиться працювати без заробітної плати, а мотивація команди падає. Та це не привід кинути все. Щоразу нагадуй собі та команді, заради чого ви все починали, яка кінцева мета.

Дотримуючись вищезазначених порад, ти зможеш створити власний соціальний проект і вирішити низку гострих проблем. А StudСamp бажає тобі успіху в цій справі!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus