У Києві збудували першу енергоефективну smart школу

School

На столичному житловому масиві Осокорки зʼявилася перша в Україні енергоефективна та «розумна» школа. Будівля закладу розрахована на 36 класів – це майже 1100 учнів. Всередині працюватимуть новостворена початкова школа № 334 та ліцей «Інтелект».

Будівництво розпочалося ще 25 років тому, але було призупинено і відновлено лише у 2017 році.

Школа обладнана системою автоматики, а управління інженерними системами здійснюється за принципом «розумного будинку». Коли в окремому приміщенні не проводять заняття, туди зменшується подача повітря та тепла. Освітлювальні прилади у класах реагують на кількість природного світла. До того ж, у школі встановили систему геотермальних теплових насосів, які використовують тепло землі для обігріву школи. За 10 років це дозволить зекономити понад ₴15 млн.

School

Окрім навчальних класів, тут є спеціалізовані лабораторії, комп’ютерні класи, лінгафонні кабінети, класи образотворчого та музичного мистецтва, спортивні зали, актова зала зі звуковим і світловим обладнанням, бібліотека, медичний блок із процедурним та терапевтичним кабінетами, а також кабінет психолога і соціального педагога.

School

Будівля обладнана ліфтами, пандусами та заїздами для маломобільних груп. Шкільна територія огороджена і знаходиться під цілодобовим контролем камер відеоспостереження.

Нагадуємо, що назвали кращі школи України за результатами ЗНО.

Фото: kyivcity.gov.ua.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus