Як жити повільно і все встигати

food

Принцип slow lifе, який допоможе не загубити себе

Ти щоранку намагаєшся прокидатися раніше, щоб виконати більше справ. Ти обираєш громадський транспорт, а не прогулянку пішки, щоб швидше дістатися до місця призначення. Їси фаст-фуд, поки біжиш з університету на роботу, а коли випадає нагода відпочити, то шукаєш тури «5 міст Європи за 5 днів»: на більше не вистачає часу.

Прихильники життєвої філософії slow life наполягають: ми маємо сповільнити ритм власних справ. Вони відмовляються від фаст-фуду, купують сезонні овочі та фрукти, готують самі за простими рецептами, намагаються «включитися» у власне життя й не виконувати справ на автоматі. Основна мета – максимальне усвідомлення кожного конкретного моменту.

Slow life – це виконання меншої кількості справ, зведення щоденного must do до самих лише справді потрібних речей. Ти навчишся жити собі на втіху, отримаєш час на маленькі, але обов’язкові ритуали: вранішню каву, читання книжок, вечірні прогулянки. Ти почнеш відмовлятися від зайвих завдань, сповільниш не лише життя, а й крок під час ходьби.

Тобі підійде сповільнення, якщо відчуваєш втому від щоденних швидкостей й не дістаєш задоволення від того, що робиш. Slow life допоможе виснаженим людям, які намагаються наздогнати самих себе в гонитві за часом. З любителями динаміки й постійного руху такий підхід може не спрацювати, особливо якщо тобі подобається життя, розплановане по хвилинах. Сповільнення підійде не всім. Навіщо зупинятись, коли у списку справ мільйон галочок біля виконаних завдань, а тобі при цьому кайфово й цікаво?

man

Починаємо жити повільніше

Відмовся від великої кількості справ. Визнач власні пріоритети: які завдання тобі обов’язково виконати, а які ні. На тиждень не варто планувати більш як три масштабні справи, а вихідні варто залишити для відпочинку.

Мультизадачності – ні! Концентруйся на виконанні однієї справи, в іншому разі ти лише затягуєш кожне окреме завдання. Для того, щоб звикнути працювати таким чином, став таймер на 15 хвилин, протягом яких ти не будеш відриватися від діла. Можна скористатися так званою технікою Pomodoro і виконувати кожне завдання 25 хвилин, а потім робити п’ятихвилинні паузи.

Навчись відмовляти людям. Звідки береться мільйон справ у записнику і мультизадачність? Часто ми не розраховуємо власні сили й час, коли щось обіцяємо людям, а потім компенсуємо це червоними від моніторів очима і постійним виснаженням. Щоб сповільнити власне життя, не варто заповнювати його зайвими справами: відмовляй людям, кажи, що не впораєшся, що нема часу, компетенції або сил.

Переглянь власний раціон. Як часто ти перекушуєш чізбургерами, шаурмою, перепічками і вуличними млинцями? Зазвичай таку їжу обирають, коли немає часу поїсти повноцінно. Адепти «повільного життя» можуть дозволити собі приготування їжі за простими рецептами, навіть сам процес може заспокоювати, особливо коли ти нікуди не поспішаєш.

Познайомся, це твої нові друзі: крупи, сезонні овочі та фрукти, зелень, горіхи, сири, насіння, яйця. Тепер вони будуть жити з тобою!

relaxНічого не роби. Скільки часу ти протримаєшся, нічого не роблячи й ні про що не думаючи – просто сидячи? Щоб перевірити себе, є такий сайт: він пропонує тобі слухати морський прибій та крик чайок упродовж рівно двох хвилин. Якщо ти відкриєш іншу вкладку чи просто захочеш збільшити звук, відлік припиниться і почнеться спочатку.

Припини чогось чекати. Не рахуй днів до літа, відпустки або дня народження. Насолоджуйся кожним днем і кожною хвилиною. Якщо не вдається, зроби їх такими, від яких можна насолоджуватися.

Відмежуйся від інформаційного шуму. Намагайся менше сидіти в соцмережах і не оновлюй щохвилини стрічку новин. Погодься: тобі необов’язково знати, чим вечеряють твої знайомі.

Краще цей час присвяти самому собі. Повір: сніданок може стати чудовим, якщо пити каву, не зазираючи в «Інстаграм». Менше месенджерів, більше реального спілкування: друзі дійсно заряджають енергією, та й очі побережеш від постійного залипання в екран смартфона.

Заміни нон-фікшн-літературу художньою. Заглиблюйся у внутрішній світ головного героя, перенесись у вигадку автора, насолодися красою прози. Не варто весь час тримати в голові факти й результати досліджень, не намагайся запам’ятати якнайбільше. Просто порефлексуй над прочитаним і подумай над власними відчуттями від книги.

Вигадай власний ритуал. Це може бути ранкове кавування, прогулянка, читання книжки перед сном, спортивна п’ятихвилинка. Ти маєш робити це щоденно, незалежно від власної завантаженості.

Slow life не є легітимним варіантом лінощів: це спосіб діставати кайф від процесу роботи, навчання та життя. Ніхто не зробить твої справи за тебе, але якщо загубиш себе, то хто тоді буде їх робити? Бережи себе, спробуй трохи сповільнитися, і вже зовсім скоро будеш встигати навіть більше, ніж до знайомства зі slow life.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

Реклама

comments powered by Disqus