Оксфордський словник назвав слово року

lp

Укладачі Оксфордського словника обрали «post-truth» словом 2016 року. В англійській мові ця лексема дослівно означає «постправдивий».

У ширшому значенні слово це значить «обставини, за яких об’єктивні факти менше впливають на формування громадської думки, ніж емоції й особисті переконання». «Поняття постправди існує вже 10 років, але ми помітили, що частіше його почали вживати цього року в контексті референдуму щодо виходу з Євросоюзу в Британії та президентських виборів у США», — пояснюють на сайті Оксфордського словника.

590

Зараз «постправда» – термін, на який спираються в політичних коментарях і часто використовують у публікаціях і заголовках. Уперше це слово в сьогоднішньому значенні з’явилося в 1992 році в есе сербсько-американського драматурга Стіва Тесича для журналу «Nation», де він писав про конфлікт у Персидській затоці.

До переліку слів, що претендували на звання «слово року», увійшли «чат-бот» (chatbot), запозичене з данського слово «hygge», що означає «неймовірну милоту», і «brexiteer» — людина, що підтримує вихід Великобританії з ЄС.

Слово року укладачі Оксфордського словника обирають серед нових поповнень. Щоб потрапити до цієї книги, слово повинне активно використовуватися протягом 10 років.

Фото: unsplash.com / www.bbc.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus