Як збільшити словниковий запас

workspace

Ділимося методом, як цікаво, ефективно та швидко збільшувати свій словниковий запас.

1. Вибір матеріалу english-e-books.net
, breakingnewsenglish.com

2. Вибір лексики vocabulary.con
3. Вивчення лексики quizlet.com

Етап 1. Вибір матеріалу

Слова потрібно вивчати в контексті. Вивчати нові слова з текстів завжди цікавіше, ніж просто список слів (навіть з однієї теми), бо ми краще запам’ятовуємо їх, коли вони асоціюються з сюжетом. Тому не рекомендую використовувати мобільні програми на кшталт «1000 найбільш використовуваних слів англійською», які за допомогою карток і картинок пропонують вивчити набір слів. Щось завдяки цьому вивчити можливо, але набагато ефективніше і цікавіше витратити цей час на вивчення слів в контексті. Можна брати лексику з двох типів тексту.

Книги. Якщо у книзі цікавий сюжет, то він запам’ятається і це сприятиме вивченню лексики з нього. Я раджу шукати книги на English E-books – це прекрасна бібліотека книжок різного рівня, кожну з яких можна скачати або прослухати в аудіоформаті.

newsСтатті. Це джерело сучасної повсякденної лексики, яка не завжди може зустрітися в книзі. Матеріали можна шукати на Breaking News English – унікальному ресурсі, який не просто пропонує актуальні й захопливі статті, а й представляє кожну в декількох рівнях складності. До кожного рівня додається аудіозапис і спеціально підібрані за рівнем вправи з лексики. Завдяки тому, що статті невеликі, є можливість відпрацювати всі нові слова, які в них пропонуються.

Реклама

Етап 2: Вибір лексики

vocabularyЗнайшовши підхожий текст ти можеш піти традиційним шляхом і виписати звідти список нових слів, а можеш скористатися Vocabulary. Ресурс автоматично вибирає з будь-якого тексту найкорисніші слова і перетворює їх у список.

Етап 3: Вивчення лексики

Сайт дозволяє швидко підготувати обрані слова для вивчення та відпрацювати їх за допомогою шести цікавих ігор. Розглянемо етапи роботи з Quizlet:

  1. Створюємо список слів, куди вносимо все, що потрібно вивчити. Тобі не потрібно витрачати час на копіювання визначень зі словника або картинок до слів. Програма сама пропонує кілька варіантів і то, і іншого, а також переклад українською.
  2. Граємо в ігри. Коли список слів готовий, Quizlet автоматично підготує ігри з твого списку слів. Всі вони цікаві й ефективні – потрібно обирати, писати та вимовляти правильно слова, а ще є ігри з флешкартками, «true or false» і найцікавіша – «Гравітація». В цій грі до тебе наближаються астероїди з визначеннями слів і потрібно швидко вписати правильне слово, щоб від них врятуватися.

quizletРазом з Quizlet вчити слова набагато цікавіше. Ресурс доступний для комп’ютеру, а також у формі безкоштовного мобільної програми, що дозволяє знайти час для вивчення слів будь-де і будь-коли. Пройшовши всі вправи лексика запам’ятовується ідеально, а завдяки ігровому формату вивчення слів стає ще й чудовим способом відпочити і розслабитися.

Успіхів і задоволення у вивченні нових слів!

*Цей текст є частиною спеціальної рубрики Studway про вивчення англійської. У ній ми розповімо про всі основні навички володіння мовою: аудіювання, письмо, граматику, словниковий запас, вимову та інші. Заходь на сторінку проекту та вчи англійську з нами!

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus