Погане самопочуття може призвести до безсоння, але й недостатній сон часто стає причиною погіршення самопочуття, відчуття виснаження та може сигналізувати про розвиток різних хвороб. Сон сприяє відновленню фізичних та розумових сил, омолоджуючи організм. Як нестача, так і надмірна кількість сну збільшують ймовірність серцево-судинних захворювань та передчасної смерті.
Як повідомляє Studway з посиланням на «ВВС», протягом двох десятиліть британський медичний журнал PLOS Medicine проводив дослідження, спостерігаючи за станом здоров’я та сном 8000 державних службовців Великобританії. Учасники дослідження вели щоденники, де фіксували середню тривалість свого сну в будні дні. Деякі з них також використовували спеціальні пристрої для відстеження сну. Протягом цього тривалого періоду дослідники регулярно перевіряли стан здоров’я учасників на наявність хронічних захворювань, таких як діабет, рак та хвороби серця.
Результати показали, що у людей віком близько 50 років, які спали п’ять годин або менше на добу, ризик розвитку множинних захворювань був на 30% вищим порівняно з тими, хто спав сім годин. Недостатня тривалість сну у 50-річних також корелювала з підвищеним ризиком смерті протягом періоду дослідження, головним чином через зростання ймовірності розвитку хронічних хвороб. За словами науковців з Університетського коледжу Лондона та Паризького університету, оптимальна тривалість сну для дорослої людини становить 7-8 годин на добу.
Професор Дерк Ян Дейк, директор Суррейського центру сну зазначив: «Це дослідження підтверджує, що недостатній сон є шкідливим для здоров’я. Хоча існують люди, для яких коротка тривалість сну є нормою».
Він також підкреслив важливість дослідження причин, чому деякі люди сплять менше, та пошуку шляхів вирішення цієї проблеми, адже сон є фактором, що змінюється протягом життя. Тривалий дефіцит сну може мати серйозні негативні наслідки для самопочуття.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як досягти ідеального балансу між роботою та життям: прості правила успіху