Система освіти США в цифрах

США

28% світових витрат на навчання припадає на Америку, де проживає 4% дітей и молоді планети. Навчання у цій країні – одне з найдорожчих у світі, при цьому рівень грамотності її жителів становить 99%. Дізнайся, у чому особливості системи освіти США, з якими проблемами стикаються випускники коледжів, та як розмір зарплатні американця залежить від його диплому.

Кількість шкіл у США: 132 656

71,5% — державні. Навчання безкоштовне. На одного вчителя припадає 16 учнів.

24,15% — приватні (80% із них – релігійні). Вартість навчання – від $6000 до $60 000 у рік (в середньому $17 500). На одного вчителя — 11 учнів.

4,35% — чартерні. Їх фінансує держава, можуть залучати і приватних інвесторів. Навчання безкоштовне. Щоб стати учнем, необхідно перемогти в лотереї, яку для всіх проводять безкоштовно один раз у рік, або скласти іспити. На одного вчителя – 13 учнів.

$12 000 у рік в середньому витрачає керівництво США на кожного учня, який безкоштовно вчиться у школі (у Нью-Йорку ~ $20 000, в Юті ~ $7000).

3% американських дітей здобувають освіту вдома. 66,3% батьків таких дітей мають щонайменше ступені бакалаврів і вище. 38,4% цих дітей вчаться вдома через релігійні погляди, 8,9% – інваліди.

столи

Реклама

Дошкільна освіта (preschool)

Необов’язкова освіта Із 3-4 років

Її отримує 53%дітей. Програма передбачає вивчення алфавіту і цифр. Цей ступінь забезпечують деякі державні школи (безкоштовно) і дитячі садочки (платно).

Початкова школа (elementary school)

Обов’язкова освіта 0 – 5-ий класи. З 5-6 до 11-12 років

Програма нульового класу (kindergarten) мало відрізняється від preschool. У першому класі всі повинні вміти читати і писати твори. З третього класу починають складати тести з математики та англійської. У п’ятому додаються тести з соціальних і природничих наук.

Середня школа (middle school)

Обов’язкова освіта 6 – 8-ий класи. З 11-12 до 13-14 років

Обов’язкові дисципліни: англійська, математика, блоки соціальних і природничих наук, фізкультура. Додатково – 1-2 предмети на вибір. Закінчуючи школу, учні пишуть тести. Якщо в тесті на інтелектуальний розвиток набрано менше 70 балів зі 100, рекомендують навчання у професійній high school.

Старша школа (high school)

Обов’язкова освіта 9–12-ий класи. З 13-14 до 18-19 років

Старші школи бувають академічними, професійними і багатопрофільними. Закінчуючи школу, учні пишуть SAT (Академічний оцінювальний тест) і отримують High School Diploma. Результати SAT автоматично розсилають у виші штату. Вступних іспитів у ВНЗ нема. Талановиті студенти можуть отримати запрошення від різних закладів вищої освіти з гарантованою стипендією. Ті, хто покидає школу до 12-го класу, можуть написати спеціальний тест і отримати GED — General Educational Development. У 15 штатах навчання у школі можна припинити в 16 років за власним бажанням (в інших — у 17–18). До 16 років — тільки за наявності дозволу від батьків і вагомої причини (наприклад, народження дитини). 3 14 років у США офіційно дозволяють працювати. Стати військовослужбовцем армії США без диплома про закінчення школи неможливо.

Змішане навчання

Середня спеціальна освіта

Необов’язкова освіта

Перший ступінь післяшкільного навчання – дворічний громадський коледж (сommunity сollege) або професійно-технічна школа (technical school). Студент здобуває фах і ступінь Аssociate. Якщо він продовжить навчання в університеті, курси дворічного коледжу йому зарахують.

Коледж, університет

Необов’язкова освіта

Бакалавр (Bachelor’s degree), 4 – 5 років

Перші два роки викладають загальні дисципліни. Студент обирає визначені курси, аби набрати необхідну кількість кредитів. Бали нараховують за відвідування занять, реферати чи курсові, написання тестів. У кінці кожного семестру студенти складають іспити і заліки. Щоб отримати ступінь, необхідно набрати 120 кредитів (credit hours). За статистикою, тільки 32% студентам державних вишів і 52% приватних на це вистачає чотирьох років.

Магістр (Master’s degree), 1 – 3 роки

Передбачає більш глибоке вивчення предметів. В магістратурі пишуть наукові роботи, проводять дослідження.

Доктор (Doctorate degree/PhD), 5 – 7 років

Найвищий ступінь вищої освіти США. Його присуджують після складення іспитів зі спеціальних дисциплін і захисту дисертації.

конспект
28% світових витрат на навчання припадає на США, де проживає 4% дітей и молоді планети.
28 американських вузів потрапили в топ-50 рейтингу The Times Higher Education World University Rankings 2014 – 2015.
60% студентів беруть кредити на навчання. Загальна сума боргу за кредитами на навчання станом на сьогодні становить більше трильйона доларів.
40 000 американців щороку отримують докторський ступінь. Це приблизно 9% від загальної кількості тих, хто навчається.
19% студентів-іноземців їдуть у США вивчати бізнес і менеджмент, 17% — інженерні науки, 12% — математичні, а 8% — природничі.
66% із тих, хто не закінчив 12 класів, не працюють. 84% із них отримують допомогу від держави.
75% злочинів скоюють ті, хто покинув школу раніше 12-го класу і не склав тест GED.
60% афроамериканців передчасно залишають школу тому, що потрапляють за ґрати. До речі, у в’язницях Америки можна здобути майже будь-яку освіту завдяки онлайн-університетам.

Середньорічний заробіток у США (доларів в рік):

  • 100 000 — доктори наук;
  • 60 000 — зі ступенем магістра;
  • 47 000 — зі ступенем бакалавра;
  • 30 000 — зі ступенем Associate (середня спеціальна освіта);
  • 23 000 — у тих, хто закінчив тільки школу;
  • 18 000 — у тих, хто отримав GED;
  • 10 000 — у тих, хто не отримав GED.

За матеріалами.

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus