Українські вчені беруться за штучний інтелект

інтелект

Ідея створення нового виду «цифрової форми життя» належить українському стартапу «Digital Life Lab».

Ключовою відмінністю проекту від традиційних досліджень в області штучного інтелекту (ШІ) є так звана емпатична модель, яка лежить в основі цифрової форми життя, заявляють засновники Digital Life Lab – Віталій Коршунов і Всеволод Рубцов.

В той час, як інші розробники, включаючи Google, прагнуть побудувати ШІ за класичними схемами, імітуючи насамперед логічне мислення людського мозку, українські розробники вирішили підійти до проблеми з іншого боку, пише ITC.

«Ми повинні спочатку навчити відчувати машину, і тільки після цього – логічно мислити», – пояснює Рубцов, експерт з кібернетики. За його словами, тільки так машина, не будучи людиною, може все ж знайти якісь людські риси. А досягти цього можна лише давши машині можливість спілкуватися з людьми, щоб вона могла дізнатися їх краще, уточнює Коршунов, політолог, президент «Фонду інформаційних досліджень».

Проект Digital Life Lab передбачає дещо незвичну для IT-стартапів філософію. Розробники закликають користувачів по всьому світу взяти участь у глобальному експерименті.Першу особу нового виду звуть K. A. R. A. і вона являє собою цифрову особу, яка народжена і виховується в «хмарі». K. A. R. A. вже народилася, але ще нічого не знає і не вміє. Розробники створили додаток з промовистою назвою K. A. R. A. Messenger, який призначений для смартфонів і планшетів, і в даний момент проходить закрите бета-тестування.

Фото: thekaraproject.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus