Штучний інтелект підібрав схему лікування раку за 10 хвилин

Ладика_Штучний_інтелект

Штучний інтелект, який розробила компанія IBM Watson, зміг скласти план терапії для пацієнта з раком мозку за 10 хвилин. Лікарям знадобилося для цього 160 годин.

Диво-машина і медики досліджували геном уже мертвого 76-річного дідуся. Він помер від злоякісної пухлини мозку. Штучний інтелект спочатку визначив гени, які мутували. Згодом він вивчив медичні джерела, щоб дізнатися, чи були ще випадки таких мутацій і чи могли їх успішно вилікувати. За 10 хвилин машина проаналізувала 23 мільйони наукових статей і підібрала схему лікування.

Команда лікарів, яка теж працювала над аналогічним завданням, складалася з онколога, нейроонколога та кількох біоінформатиків. Вона витратила на це дослідження 160 годин і дала більш специфічні рекомендації.

Хворому порадили взяти участь у клінічному дослідженні. Воно поєднує у собі одразу кілька видів традиційної протиракової терапії. Але не можна сказати, чи спрацювало б це, адже дослідження проводили на матеріалі пацієнта, який уже помер.

Цього разу компанія IBM Watson тестувала бета-версію алгоритму, який модифікований саме для аналізу геному раку. Дослідження проводили разом із Нью-Йоркським геноцентром. Загалом учені вже кілька років тестують платформу когнітивних обчислень IBM Watson.

Це не єдиний випадок, коли штучний інтелект допомагає у медичній галузі. Зовсім нещодавно Токійський університет запустив курс із розробки штучного інтелекту для фармакології.

Фото: pexels.com

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus