В Україні можуть ввести штрафи за булінг

Булінг

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект з протидії булінгу в навчальних закладах. Документ вводить адміністративну відповідальність за цькування у школах і його приховування.

Автори законопроекту пропонують доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, що встановлює відповідальність за булінг і його приховування працівниками навчальних закладів. Правопорушники повинні будуть сплатити штраф – до 200 неоподатковуваних мінімумів (₴3 400).

Керівники освітніх закладів мають розробити план заходів для боротьби з цькуванням. Вони також повинні будуть розглядати заяви учнів та батьків про випадки булінгу.

Крім того, законопроект дає визначення булінгу. Це – «моральне, або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».

Нагадаємо, в Україні стартує інформаційна кампанія #СтопБулінг. Фахівці розробили інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ти став(-ла) свідком булінгу.

Фото: unsplash.com.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus