Шпаргалка для дизайнерів: 6 простих схем поєднання кольорів, які змінять ваш підхід до стилю

Кольорове поєднання

Правильне кольорове поєднання – це основа стильного образу або інтер’єру. Ми підготували для вас шпаргалку, яка допоможе вам уникнути помилок при підборі одягу або оформленні приміщення.

За даними STUDway із посиланням на «Всвіті», ці правила допоможуть вам створити гармонійні та стильні образи.

Схема No 1. Компліментарне поєднання

Поєднання кольорів
Фото – vsviti.com.ua.

Компліментарні, або додаткові кольори, знаходяться на протилежних сторонах кола Іттена. Таке поєднання жваве та динамічне, особливо при використанні максимально насичених відтінків.

Схема No 2. Тріада – поєднання 3-х кольорів

Поєднання кольорів
Фото – vsviti.com.ua.

Ця схема передбачає поєднання 3-х кольорів, розташованих на рівній відстані один від одного на колі кольорів. Вона забезпечує контрастність, але при цьому зберігається гармонія. Композиція діє навіть з пастельними або ненасиченими кольорами.

Схема No 3. Аналогічне поєднання

Поєднання кольорів
Фото – vsviti.com.ua.

Поєднання 2-5 кольорів, які розташовані поруч на колі (краще – 2-3). Ця схема створює спокійне та позитивне враження. Приклад аналогічного поєднання: жовтогарячий, жовто-зелений, синьо-зелений.

Схема No 4. Роздільно-компліментарне поєднання

Поєднання кольорів
Фото – vsviti.com.ua.

Це варіація, в якій замість протилежного кольору використовуються 2 сусідніх. При цьому основний колір поєднується з двома додатковими створює майже такий же контраст, але менш напружений. Якщо вам важко правильно використовувати компліментарні поєднання, обирайте роздільно-компліментарні.

Схема No 5. Тетрада – поєднання 4-х кольорів

Поєднання кольорів
Фото – vsviti.com.ua.

Ця схема містить 1 основний колір, 2 додаткових і 1 акцентний. Приклад: синьо-зелений, синьо-фіолетовий, червоно-оранжевий.

Схема No 6. Квадрат

Поєднання кольорів
Фото – vsviti.com.ua.

Поєднання 4-х кольорів, що лежать на рівній відстані на колі. Вони різні за тоном, але є компліментарними. Приклад: червоно-оранжевий, жовтий, синьо-зелений.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що віртуальні подорожі дозволяють побачити світ не виходячи із дому.

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *