Школярка зі США створює комп’ютерну лабораторію для українського інтернату

girl

Американська школярка із Вашингтона Калина Уайт створює комп’ютерну лабораторію в українському інтернаті. Своїм проектом «LABUkraine» дівчинка хоче допомогти позбавленим батьківської опіки дітям отримати більше можливостей для розвитку.

Наразі учениця встигла зібрати 20 комп’ютерів. Їх вистачить, щоб облаштувати перший такий клас у Буківському інтернаті на Старосамбірщині. Туди потрапляють дівчата з психічними розладами та вадами розвитку.

Наступного року Калина готуватиметься до вступу до університету в Каліфорнії. Це ж літо вона проводить в Україні. Протягом кількох тижнів дівчина щодня навідувалася до інтернату у Буковій. Там перевіряла, чи вся підготовка йде за планом.

«За допомогою Інтернету вони можуть вивчати все, що хочуть. Можуть навчатись чи контактувати з людьми з усього світу. Це дуже важливо у наш час – мати доступ до технологій, і я хочу дати таку можливість людям, у яких цього немає», – розповіла Калина.

Бабуся дівчини походить із Полтави, тому свій проект дівчина розпочала з України. В США чимало установ оновлюють техніку кожні два роки. Тож комп’ютери знайшли дуже швидко: частину подарувала школа Калини, решту пожертвували американські компанії.

«Складно було хіба збирати кошти. Особисто я не люблю просити у людей гроші. Це було складно. Але ми це зробили і зібрали десять тисяч доларів», – поділилася спогадами зі ЗМІ ініціаторка проекту.

Вихованки інтернату вже працюють із комп’ютерами. До прикладу, за допомогою ігор опановують математику та розвивають творчі здібності. Відгуки дівчат лише позитивні.

Буківський інтернат є першим проектом Калини. Під час наступної поїздки в Україну дівчина хоче облаштувати одразу три такі лабораторії. Для цього залишилося тільки обрати заклади та повторити весь пройдений шлях.

Нагадаємо, представники київських вишів пропонують відкрити в столиці молодіжний інкубатор громадських проектів. Мета ідеї – надати місце зустрічі команд для обговорення та підтримки експертів й авторів проектів-переможців.

Фото: pexels.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus