Літня школа у Тарту

tartu1

У перший тиждень вересня, коли студентам потрібно повертатися в університетські аудиторії, хочеться згадувати про яскраве літо, подорожі, нові знайомства та зустрічі. А щоб ще й набратися нових знань та досвіду, чудовою можливістю є міжнародні літні школи. Одну з таких пропонує університет Тарту в Естонії, де мені пощастило бути студенткою літньої школи «Юрій Лотман та семіотика культури».

Саме у цьому вищі для студентів з України є стипендія Estonian Development Cooperation Scholarships, яка покриває вартість школи та проїзд. Потрібно лише заповнити заявку та подати її до дедлайну у квітні.

Коли я отримала позитивну відповідь і пропозицію про стипендію, радості не було меж, адже саме тоді останні дні мого Еразмусу у Фінляндії добігали кінця. Подорож в Естонію під час обміну так і не вдалася, бо коли еразмусівські друзі весело проводили час у Таллінні, у мене був іспит. Отак фінське Турку змінилося для мене на естонське Тарту, з перервою на 3 тижні всіх іспитів та заліків в українській альма-матер.

Місто хороших думок

Тарту – це невеличке університетське містечко: місто мостів, яких аж сім на річці Емайигі, місто пам’ятників, місто з «Естонською пізанською вежею» та естонська столиця графіті. Або ж просто «city of good thoughts», як позиціонують себе естонці у промо-кампанії – і всі ці назви про місто з населенням у 100 тисяч. Більш того, не забуваймо ще про Естонію як е-країну.

Якщо поглянути на місто семіотичним, то неважко помітити контрасти, де середньовічні церкви гармоніюють з класичною архітектурою центру, сучасні багатоповерхівки конкурують з неповторними дерев’яними будиночками, пофарбованими яскравими фарбами. Та попрямувавши всього 20 хв від центральної вулиці ти потрапляєш «in the middle of nowhere» – прямісінько в ліс.

tartu 2

Реклама

Всі дороги ведуть до Університету

Міжнародні літні школи – не тільки навчання, але й можливість дізнатися про історію та культуру іншої країни. Так, завдяки нашим гідам ми пізнали місто, центром якого ще від заснування на початку 17 століття став університет. Тож, коли будеш у Тарту, обов’язково пройди коридорами та загляни в аудиторії, де зароджувалася середньовічна наука, не омини студентську в’язницю, де відбували 1-3 дні покарання за невиконане домашнє завдання або неакадемічну поведінку перші студенти (так, і таке збереглося в Тартуському університеті). Існувало таке повір’я між тими студентами: «Хто не побував у студентській в’язниці, той і студентом не був».

Сказати, що організована університетом літня школа була цікавою – не сказати нічого! Курс про семіотику, у якому я брала участь, – це захопливі лекцій від відомих професорів Тартуського університету, не менш цікаві воркшопи, де можна змінити своє уявлення про історію, культуру, світ та своє місце в ньому. Саме цей курс буде цікавим для студентів-філософів, культурологів, істориків, перекладачів, лінгвістів та людей, що цікавляться семіотикою.

Крім цього, літня школа в Тарту – насичений та активно проведений час, екскурсії містом, вечірні міжкультурні читання поезії різними мовами, палкі дискусії на філософські теми. Це також нові знайомства та спілкування з активною молоддю з різних куточків світу. Ніколи не знаєш, настільки цікавих людей можна зустріти, тож не дивуйся, коли студентка з Китаю Софі декламує вірші Маяковського в оригіналі, а потім виявляється, що ще й латвійською може.

tartu3Можу додати, що враження за два тижні у Тарту мене були такі ж яскраві як за пів року Еразмусу. Тож, не втрать шанс відвідати літню школу наступного року!

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus