Учені розповіли про шкоду прання довкіллю

water

Науковці Плімутського університету дійшли висновку, що після кожного використання пральної машини в навколишнє середовище потрапляє більш ніж 700 тис. мікроскопічних пластмасових волокон.

Протягом року вчені аналізували наслідки прання синтетичних тканин у домашніх пральних машинах при різних температурах та різними пральними засобами. Вони підрахували, що найбільше волокон втрачає акрил – близько 730 тисяч. Це у п’ять разів більше, ніж тканини із суміші бавовни та поліестеру, та в півтора рази більше, ніж чистий поліестер.

Через водопровід синтетичні волокна забруднюють ріки, а потім в океани. Вони можуть потрапити тваринам у травний тракт та погіршити засвоєння поживних речовин. За даними 2011 року синтетичні волокна становлять 85% прибережного сміття по всьому світу.

Учені вважають, що необхідно більш детально дослідити проблему викиду синтетичних волокон у навколишнє середовище. При цьому слід врахувати такі фактори, як: тривалість прання, конфігурація пральної машини, швидкість обертання барабана тощо.

Фото: stock-up.com

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus