Що забирає вашу енергію: 3 неочікувані звички

3 звички, що крадуть енергію

Уявіть собі, що ваша енергія – це немов посудина з водою, яка має тріщини. Щоб підтримувати її наповненою, є два шляхи: постійно доливати воду або ж залатати тріщини. Аналогічно, для збереження високого рівня енергії можна або накопичувати корисні звички, або ж позбутися від речей, що виснажують ваші життєві сили

Як повідомляє Studway з посиланням на «ВВС», які ж наші звички найбільше позбавляють нас енегрії?

1. Перегляд фільмів, серіалів та новин

Хоча перегляд фільмів та серіалів часто вважається способом відпочинку, проте експерти зазначають, що вони можуть бути джерелом втрати енергії. Пояснюється це тим, що ми, як емоційні істоти, часто ототожнюємо себе з персонажами, переживаючи їхні емоції. Це може викликати спогади про власні болючі переживання, такі як втрати, хвороби чи невпевненість, що призводить до негативних емоцій: смутку, тривоги, страху або гніву, які можуть впливати на нас підсвідомо.

Хоча такий досвід може допомогти зрозуміти власні емоції, надмірні переживання призводять до нервового збудження, а пригнічення емоцій вимагає ще більших зусиль, що призводить до втоми. Подібний ефект, мають і новини, які змушують нас замислюватися над подіями у світі.

Як мінімізувати негативний вплив:

Психологи радять опрацьовувати емоційний контент після перегляду або прочитання, використовуючи щоденник або експресивне письмо для аналізу своїх думок та почуттів. Обговорення з близькими також може допомогти. На відміну від перегляду відео, читання книг може мати позитивний ефект, оскільки воно не пов’язане з синім світлом екрану та стимулює уяву, що сприяє заспокоєнню.

2. Вболівання за спортивні команди

Хоча спорт часто вважається джерелом енергії, надмірне вболівання може негативно впливати на емоційний стан. Фанати, які занадто сильно переживають за улюблену команду, можуть сприймати її перемоги та поразки як власні, відчуваючи надмірну радість або смуток. Будь-які екстремальні емоції, як позитивні, так і негативні, виснажують організм.

Як з цим боротися:

Важливо усвідомлювати свої емоції та вміти заспокоюватися. Прості дії, як глибокий вдих, розтяжка або прогулянка, також можуть допомогти.

3. Надмірне планування

Планування є корисним інструментом, але надмірне захоплення ним може призвести до стресу. Життя за жорстким графіком може викликати тривожність та негативно впливати на пам’ять та обробку інформації. Важливо пам’ятати, що неможливо контролювати все. Люди, які витрачають забагато часу на планування, можуть втратити здатність насолоджуватися життям, постійно хвилюючись про невиконані завдання. Це призводить до деморалізації та втоми, що може навіть проявлятися у снах про запізнення або невиконані завдання.

Як знайти баланс:

Рекомендуєть витрачати кілька хвилин на день на визначення головних цілей та підбиття підсумків, фокусуючись на досягненнях, а не на невдачах. Важливо також не будувати занадто далекосяжні плани, залишаючи простір для гнучкості, оскільки життя постійно змінюється. Планувати варто лише найважливіші речі, залишаючи решту часу вільним.

Нагадаємо, ми раніше Як контролювати емоції: психологи розкрили секрети балансу

Ваш гід у світі розваг та відпочинку, завжди готова розкрити секрети відмінного відпочинку та запропонувати ексклюзивні розважальні ідеї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *