Site icon STUDWay

Що таке фабінг і як він впливає на наші стосунки

Що таке фабінг

Фото - bit.ua.

Фабінг – це звичка відволікатися на безцільний скролінг стрічки новин у смартфоні під час будь-яких, навіть найінтимніших справ. Здавалося б, «розумні» телефони мали полегшувати наше спілкування та допомагати домовлятися про зустрічі та важливі справи. Проте реальність така, що під час реальних зустрічей ми часто домовляємося «списатися і тримати зв’язок».

За даними STUDway із посиланням на «useti.org.ua», уявімо ситуацію: ви прийшли на побачення та поки очікуєте офіціанта або своє замовлення, ваш супутник зосереджено перевіряє стрічку новин у Facebook чи Instagram. Або ж він починає робити селфі, обробляти його, викладати в мережу, підбирати хештеги, а потім весь вечір захоплено стежить за лайками та переглядами.

Фабінг: короткий екскурс

Фабінг – це неможливість перемикнутися з віртуального світу на реальний, коли ми не випускаємо з рук гаджети навіть під час побачень або дружніх зустрічей. Багато з нас чули фрази на кшталт «Відклади телефон і поговори зі мною», «Я договорю після того, як ти перестанеш гратися зі смартфоном» або «Вимкни телефон, інакше я піду». Це були спроби вказати на залежність, присоромити та змусити поводитися належним чином. Термін «фабінг» з’явився у 2012 році завдяки невеликій групі людей з рекламного агентства та згодом він швидко став популярним, спричинивши появу цілої кампанії проти цього явища.

Чому ми фабимо?

Фабінг – це прояв неповаги до оточуючих, коли ми зосереджуємось на своєму телефоні замість безпосередньої розмови з людьми. Ця звичка може виникати через інтернет-залежність, звичку проводити час за смартфоном, страх пропустити щось важливе, або труднощі з самоконтролем. Усе це веде до залежності від гаджета та, як наслідок, до фабінгу.

Як фабінг впливає на наші стосунки?

Дослідження європейських університетів показують, що фабінг негативно впливає на стосунки. Більшість опитаних відчувають гнів, досаду, непотрібність і нецікавість, коли їхній співрозмовник постійно відволікається на смартфон. Це може призвести до зниження задоволеності романтичними стосунками, депресії та погіршення якості життя. Американські вчені дійшли висновку, що звичка постійно користуватися смартфоном може призводити до сварок у сім’ї та розлучень, майже так само часто, як побутові проблеми, діти або матеріальні труднощі. Особливо болісно це сприймається подружжям, яке прожило разом понад 7 років, оскільки вони гостріше реагують на будь-які прояви байдужості та зневаги.

Як позбутися фабінгу?

На жаль, універсальної «чарівної пігулки» від цієї звички не існує. Важливо навчитися контролювати себе та підвищувати свій рівень культури спілкування. Ось кілька порад, які можуть допомогти:
1. Не кладіть смартфон на стіл під час їжі. Це вважається поганим тоном.
2. Використовуйте дзвінки для обговорення важливих питань, а не повідомлення. Це допоможе не перевіряти пошту кожні п’ять хвилин.
3. Висловлюйте своє невдоволення, якщо фабінг поширений у вашому колі спілкування. Це допоможе змінити ситуацію.

Фабінг отруює життя не лише тим, хто від нього страждає, але й тим, хто його практикує. Вони стають неуважними, розсіяними, мають проблеми у відносинах з друзями та родичами, а їхня якість життя знижується, адже більша частина проходить біля екрана смартфона.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про «цифрову сліпоту», «текстову шию» та стрес від телефонів.

Exit mobile version