Що думає молодь про сучасну освіту та роботу майбутнього

thisisengineering-raeng-bIltCMXIwRE-unsplash (1)

Щоб дізнатися, що українці думають про майбутнє роботи та сучасну освіту, платформа кар’єрного розвитку Career Hub провела дослідження серед молоді 14-35 років.
В анонімному опитуванні взяли участь 1227 людини з усіх областей України – від школярів до докторів наук. Ділимося результатами дослідження.

Українці вважають, що відкриті онлайн-курси є найбільш доступним способом отримати освіту і це не зміниться у майбуньому. Більше 55% учасників опитування проголосували за них.

Ще 48,9% надають перевагу короткостроковим практичним тренінгам, а 47,2% – менторству від фахівців конкретної галузі.

Молодь також вважає, що хоч самоосвіта і важлива, їй не вдасться замінити навчання в закладах вищої освіти навіть у майбутньому.

Незважаючи на це, лише 23,4% учасників вважають освіту, яку отримала в школі чи університеті корисною для власного розвитку та подальшого працевлаштування.

Для 54,7% ці знання є частково корисними, а 11,1% взагалі не бачать користі від здобутої освіти.

Щоб підготувати студента до майбутньої роботи, університети мають розвивати критичне мислення та давати практичні навички роботи за спеціальністю, – вважають студенти.

За словами учасників опитування, університети повинні допомагати студентам розиватися у кар’єрному напрямку, а не забороняти працювати.

Для реалізації цих завдань закладам вищої освіти потрібно оновити формат освіти, орієнтуватися на практичне навчання, – каже Олександра Гондюл, координаторка напряму Future of Work у Career Hub, платформі кар’єрного розвитку від Центру «Розвиток КСВ».

Практичними інструментами освіти можуть бути дебати, моделювання ситуацій з реального професійного життя, навчання на основі кейсів, проектна командна діяльність, менторство, креативні завдання та створення власних продуктів, ігрові формати та моделі всесвітніх заходів, – каже Олександра.

Результати цього опитування увійдуть до аналітичного дослідження «Future of Work 2030 in Ukraine», яке організовують платформа кар’єрного розвитку молоді Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо».

Дослідження визначить ключові тренди роботи майбутнього, перспективні індустрії, нові робочі місця, необхідні навички та систему освіти за 10 років. Результати дослідження будуть доступні незабаром і матимуть рекомендації, як молоді ефективніше підготуватись до майбутнього роботи, а бізнесу, державі та освітнім закладам – допомагати їй у цьому.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus