Що чекає на студентів, які виїхали з гуртожитків через карантин

Hostel room with city view. Color room. Bright interiorЩоб запобігти поширенню коронавірусу, студентам українських вишів пропонують виїхати з гуртожитків, проте їхні місця обіцяють зберегти, а гроші повернути.

Як зазначив в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет, уряд не може змусити студентів залишити гуртожитки, але радить за можливості це зробити.

За студентами, які виїхали з гуртожитків з 15 жовтня до 15 листопада обов’язково зберігається місце проживання, а кошти за період відсутності їм повернуть або зарахують як платіж на наступний семестр.

Міністерство освіти зазначає, що дітей-сирот, дітей з тимчасово окупованих територій, з «червоної» карантинної зони, студентів, які перебувають на навчально-виробничій практиці або працюють, іноземців та осіб без громадянства не можуть виселити з гуртожитка під час карантину.

Головна умова – дотримуватися усіх рекомендацій МОЗ та головного санітарного лікаря.

Студенти, які проживають у гуртожитку – уразливі до коронавірусу, бо їм важче дотримуватися соціальної дистанції через скупчення людей.

Станом на 28 жовтня, близько 13 студентів, які проживають у Студмістечку КНУ імені Шевченка отримали позитивний результат тесту на коронавірус.

«Якщо кількість мешканців у гуртожитках не зменшиться зараз, ця цифра збільшуватиметься щодня», – зазначають у Студмістечку.

Щоб полегшити перебування хворих у гуртожитках, студенти КНУ сформували групу волонтерів, які домогають постачати продукти, речі та медикаменти.

Нагадаємо, вчені рекомендують не закривати школи на карантин, бо це не дуже ефективно.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus