Сергій Шкарлет: що відомо про нового в.о. міністра освіти і науки

original Уряд призначив ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета тимчасово виконуючим обов’язки міністра освіти і науки України.

Це рішення було прийнято під час засідання КМУ 25 червня 2020 року.

Призначення Шкарлета міністром освіти викликала хвилю обурення серед громадських активістів та ЗМІ.

Його звинувачують у випадках плагіату у наукових роботах, неправомірному використанні державних коштів, політичні симпатії до Партії регіонів та колишнього президента-втікача Віктора Януковича.

Студвей розповідає, що ще відомо про тимчасового очільника міністерства.

Сергій Шкарлет народився в Узбекистані у 1972 році, навчався у Київському політехнічному інституті, а пізніше у Чернігівському технологічному інституті.

У 2010 році балотувався до Чернігівської облради від «Партії регіонів», а в 2016 вже від Блоку Петра Порошенка, але його не обрали.

У наукових роботах Шкарлета виявили великі обсяги академічного плагіату. Про це ідеться на сайті «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях».

Також нового в.о. міністра освіти і науки звинувачують у корупції.

Так, у січні 2020-го Чернігівський технологічний університет придбав за державні гроші білий пікап Volkswagen Amarok VOLCANO вартістю більше 1,5 млн грн.

Ще до призначення Шкарлета міністром парламентський комітет з питань освіти, науки та інновацій не підтримав кандидатуру Сергія Шкарлета, а освітяни влаштували протест.

А 24 червня, у Чернігові активісти зав’язали очі та «вручили» таблички з написом «Соромно за Шкарлета» пам’ятникам Тарасу Шевченку, Іванові Мазепі, князю Чернігівському Ігорю та Іллі Муровлянину.

Нагадаємо, коли 4 березня уряд Олексія Гончарука пішов у відставку міністерка освіти та науки Ганна Новосад відмовилася від своєї посади.

Тимчасовою виконувачкою обов’язків міністра освіти призначили Любомиру Мандзій.

Фото: Censor.net

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus