Останнім часом точність перших вражень на побаченнях викликає багато суперечок і нещодавно було проведено дослідження, що мало розглянути фактори, які впливають на точність цих вражень. 372 учасники, яких зібрали дослідники, приймали участь у швидких знайомствах. Кожен з них заповнив опитувальник, оцінюючи свою особистість та самопочуття, а також член сім’ї чи друг заповнив анкету на основі вражень стосовно учасника. Потім учасники взяли участь у серії швидких побачень, після яких оцінювали партнера.
Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «News 24», результати дослідження виявили цікаву тенденцію. Деякі люди вважалися «відкритими книгами», яких можна було точно сприйняти після короткого спілкування, в той час як інші були більш загадковими. Відзначається, що «люди із вищим рівнем добробуту, самооцінки та задоволеності життям спрощують це завдання». Дослідники припускають, що простота або складність точного сприйняття особистості може бути обумовлена тим, як людина сама представляє себе. Їхня гіпотеза полягає в тому, що люди із вищим рівнем благополуччя можуть більш вірно взаємодіяти, відображаючи своє справжнє «я». Це може свідчити про потенційний зв’язок між благополуччям і самоавтентичністю.
Подальші дослідження плануються з метою вивчення глибинних причин зв’язку між благополуччям та точністю сприйняття. Після цього вчені хочуть розробити стратегії для підвищення загальної точності сприйняття інших людей.
Нагадаємо, ми раніше розповідали як обирати хобі до душі: ідеї для нового захоплення.