Секрети Google, які допоможуть написати курсову

кава, дарт

Писати реферат, «курсач» чи диплом – ще те задоволення. Кажуть, почати – половина роботи. Але ж це найскладніше, адже спершу треба зібрати в пошуковику всю необхідну інформацію. Як знайти цитату, яку пам’ятаєш лише частково або документ, де звучить дослівно складний вираз? Ми полегшимо тобі завдання й розкриємо всі секрети Google. Ці правила на вагу золота, тож обов’язково збережи їх!

Як знайти точну фразу

Хочеш знайти точну фразу або форму слова? Немає нічого складного! Просто напиши цю фразу в лапках «», і система видасть тобі всі можливі результати.

Окей, Google: «чим більша маса рухомого тіла»

Реклама

Як шукати одразу кілька виразів

Перерахуй необхідні слова, відокремивши їх вертикальним слешером – « | ». Наприклад, якщо ти введеш «хочу кави | спати», тобі видасть окремо усі варіанти зі словами «хочу кави» і «хочу спати».

Окей, Google: написання курсової | дипломної

Як знайти документ із конкретним словом

Ти пам’ятаєш одну цікаву статтю, котра нещодавно впала тобі в очі, але зараз не можеш її знайти? Напиши назву статті (якщо не пам’ятаєш, то хоча б пару слів звідти), а потім слово яке точно було в ній, додавши до нього плюс(+).

Окей, Google: сланцевий газ + майбутнє

Як віднайти слова в рамках одного речення

Тобі необхідно знайти файли, в яких два відповідних слова трапляються в одному реченні? Використай «&» і Google видасть тобі всі ймовірні варіанти.

Окей, Google: дифузія & кров

робоче місце

Як знайти визначення слова

На одній із лекцій професор використав дуже цікаве слівце, яке ти записав у зошит із поміткою «подивитися визначення». Щоб дізнатися його дефініцію – напиши перед ним define: і пошуковик надасть тобі миттєву відповідь.

Окей, Google: define: малеїнізація

Як відшукати цитату, яку ти пам’ятаєш лише частково

Цитата історичної постаті – це завжди гарний додаток до курсової роботи. Але як знайти вислів, якщо ти пам’ятаєш лише його початок. Невже треба буде передивитися книгу «100 кращих афоризмів 100 історичних особистостей»? Ні. Просто замість забутого слова постав зірочку(*), а Google вже виявить, фразу якої геніальної персони ти хочеш запозичити.

Окей, Google: «Війни не можна *, можна лише відтягнути її – до * противника»

Як знайти документ на конкретному сайті

Введи назву документа, а поряд з нею вкажи сайт, де цей документ розміщено. Сайт необхідно вказувати за допомогою оператора site.

Окей, Google: Кодекс законів про працю України site:rada.gov.ua

Як виключити слово з пошуку

Ти ввів у пошукову систему забагато слів, тому тепер вона видає купу непотрібних сайтів? Постав навпроти слів, які хочеш виключити з пошуку, мінус(-) – всі статті, в яких вони згадуються, зникнуть. Хіба це не справжня магія?

Окей, Google: Стівен Гокінг фільм – Едді Редмейн

робота

Як знайти відповідний формат документа

На завтра тобі треба прочитати «Велику шахівницю» Збігнєва Бжезинського, але всі бібліотеки й книжкові магазини вже зачинені? Знають же, що пік твоєї активності припадає на 22:00, але все одно зачиняються! Тоді просто знайди її електронний варіант, використавши оператор mime.

Окей, Google: «Велика шахівниця» mime:pdf

Як дібрати синоніми

Ти випадково помічаєш, що в твоїй роботі слово «думка» використовується майже в кожному реченні? Знайди їй гарну заміну! Для цього треба лише додати символ ~.

Окей, Google: ~думка

Як знайти нове джерело інформації

Використавши всі ресурси з одного джерела – ти розумієш, що зібраної інформації недостатньо й потрібно більше даних. Радимо скористатися оператором related – він допоможе тобі знайти подібні сайти.

Окей, Google: related:bbc.com

Як шукати слова лише однією мовою

Задля цього існує оператор lang. Введіть його в пошуковий рядок, поставте дві крапки й позначте, якою мовою ви шукаєте документи. Для української мови використовуються символи uk, для російської – ru, для англійської – en, для польської – pl тощо.

Окей, Google: nuclear weapon lang:ru

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus