За останнє десятиліття в інформаційному просторі поширена концепція «другої половинки» або «спорідненої душі», яка стверджує, що кожна людина має свого ідеального партнера. Однак наукові дослідження, здійснені університетами Брігама Янга, Юти та Альберти, показали, що справжні та міцні стосунки не є випадковим даром або результатом передбачливості.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «УНІАН», група дослідників аналізувала 615 пар із США та Канади, оцінюючи їхній емоційний зв’язок, рівень турботи один про одного та загальне задоволення від життя. Виявилося, що найміцніший зв’язок мав тенденцію проявлятися у пар, які активно працювали над своїми відносинами, а не покладалися на ідею «споріднених душ». Інші результати підтвердили, що пари з міцними стосунками частіше виявляли співчуття та вияви уваги до свого партнера. Вони також більш активно організовували спільний відпочинок (71% проти 19%), проявляли доброту (72% проти 18%) та були готові прощати образи (70% проти 21%).
«Історія про ідеальну «другу половинку» дуже поширена, але наші дослідження свідчать про те, що здорові стосунки не є результатом зустрічі двох людей з попередньо встановленою сумісністю. Вони складаються зі спільної праці та зусиль»,
– підкреслили автори дослідження.
Науковці рекомендують людям, які шукають партнера, зосередитися на тому, що їм подобається та з ким вони відчувають себе комфортно, а потім активно працювати над розвитком стосунків. Вони також наголошують на тому, що успішні відносини потребують зусиль обох партнерів.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як покращити стосунки за 5 кроків: поради від експертів.