SEED Grant-2016: Великі сподівання

Організатори та стипендіати 2

30 червня 2016 року у Києві відбулось нагородження цьогорічних отримувачів стипендії SEED Grant, за якою українці та молдовани можуть отримати до 100% фінансування навчання на програмах MBA, MPA чи LL.M у провідних американських та світових університетах.

SEED Grant

Джеффрі Р.Пайєтт, посол США в Україні

У 2016 році такі стипендії отримали 13 осіб: 9 вступили на програми MBA (Master of Business Administration) та 4 – на програми MPA (Master of Public Administration), MPP (Master of Public Policy) та LL.M (Master of Laws). Після закінчення навчання учасники мають повернутись в Україну, аби інвестувати отримані знання у розвиток української економіки.

Андрій Сорохан, програмний менеджер WNISEF, зазначив: «Ми насправді задоволені, адже цього року маємо дев’ять кандидатів на програми МВА – майже вдвічі більше, ніж минулого. Окрім того, дуже широка вибірка університетів, в які вони вступили – Yale University, MIT, University of Michigan – усі з топ-20 найкращих закладів США, а, за статистикою, американські університети – найкращі в світі. Нам подобається, що учасники мають різноманітний бекграунд – ці люди працювали в інвестиційному банкінгу, нафтогазовій сфері, освіті, консалтингу, комунікаціях. Ми хочемо, щоб вони повернулись до України, почали працювати в різних сферах і здійснювали свій позитивний вплив на розвиток країни.

Цьогорічних стипендіатів об’єднує мотивація, мета зробити Україну найкращою. Нам пощастило з кандидатами, бо у всіх горять очі, всі мають амбітні цілі, пов’язані з Україною».

seed grant inf

Стипендіати поділились враженнями та планами.

За якими знаннями, яких не можна здобути в Україні, ви їдете?

Марина Подберезська, LLM-кандидат у Cornell University (2018): «Ми (з Андрієм Удовиченко) їдемо за програмою Masters of Law здобувати юридичну освіту. Американський досвід є вкрай необхідним для розвитку IT-сфери в Україні, де існують проблеми з захистом інтелектуальної власності і немає законодавчих стимулів для розвитку галузі».

Юлія Басько, MBA-кандидат у University of Michigan Ross School of Business (2018): «США – це передова країна в плані бізнесу і я хочу стати універсальним солдатом, який може прийти в будь-яку компанію і привести її до успіху».

Олександр Мягкий, MBA-кандидат у MIT Sloan School of Management (2018): «Зі мною будуть навчатись близько 500 людей із різних країн світу, з досвідом роботи у провідних компаніях, тож побачити, як вони мислять – найцікавіше для мене. Хоч академічна освіта важлива, перше місце в бізнесі займає спілкування».

SEED Grant

Реклама

Як плануєте виживати під час сесії (кава, Redbull, таблетки)?

Юлія Басько: «В мене 7-місячна дитина, тому не знаю, але думаю, що це буде складно».

Олена Плескан, MBA-кандидат у Northwestern University Kellogg School of Management (2018): «Намагатимусь по максимуму підготуватись до приїзду в США, скласти іспити, щоб забезпечити якийсь навчальний мінімум. Іспити – це дуже інтенсивно, і готуватись вночі – неякісно».

Юлія Гуменюк, MBA-кандидат у Duke Fuqua School of Business (2018): «В Duke University весь час інтенсивний режим навчання. Там не буває такого, як в Україні – півроку ти невідомо чим займаєшся, а потім сесія, яку треба пережити. Показово, що один студент із Duke University, приїхавши на навчання влітку, доїхав до океану аж навесні – при тому, що їхати 3 години».

SEED Grant

Де б ви хотіли працювати після повернення?

Юлія Басько: «Я в душі – підприємець і хотіла би працювати в якомусь молодому стартапі».

Наталія Шавріна, MBA-кандидат у Yale School of Management (2018): «Пріоритетом для мене є консалтинг, наприклад, представництво McKinsey в Україні. Можливо, в уряді або власній компанії».

Олена Плескан: «Я маю працювати в Молдові, але зараз мені важко сказати, бо за два роки багато може змінитись. Хотіла б працювати в компанії, яка має зв’язок з Tech-індустрією, адже IT-компанії у Молдові задають тон та створюють прогрес».

Олександр Мягкий: «Я їду навчатись в MIT, а на їхній кампус приходять рекрутери найкращих компаній світу. Я можу спробувати попасти в Apple, Google, General Motors, Boeing. Поки я дав собі час подумати, чим я хочу займатись».

Юлія Гуменюк: «Багато залежить від того, де я буду стажуватись між двома роками навчання. Бачу себе в українській компанії, яка хоче вийти на міжнародні ринки, але зараз не має для цього можливостей, досвіду чи експертизи».

SEED Grant

Ярослава Джонсон, Президент і Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund

Які ваші емоції як стипендіату SEED Grant?

Андрій Удовеченко, LLM-кандидат у Cornell University (2018): «Є почуття того, що саме зараз все починається. Хоча процедура була довгою, непростою і потрібно було подавати багато документів, коли отримуєш нагороду, бачиш своє майбутнє ясніше. Більше тебе не розриває від непевності, куди далі рухатися. Це хвилюючий і життєствердний момент».

Наталія Шавріна: «Емоції неймовірні, бо тільки 2 тижні тому отримала рішення про грант. Я вступила на конкурс на етапі подачі документів. Процедура недовга, але терміни були стислі і очікування відповіді було нервовим. До цього я тільки мріяла про топові вузи».

Більше про секрети успіху стипендіатів ми розповідали у конспекті зустрічі «Як вступити на МВА?».

Загальний об’єм інвестицій у програму SEED Grant за період з 2016 по 2018 роки складе близько 5 млн дол. США. За рахунок цього більше 40 успішних українців зможуть отримати стипендію. Посол США в Україні Джеффрі Р. Пайєтт сказав, що США готові інвестувати в молодих українських лідерів задля проведення позитивних реформ у нашій державі, адже «наймогутніший здобуток України на сьогодні – це людський капітал, це люди, які боролися на Майдані та які 2.5 роки опираються агресії та створюють базис української демократії.» На думку Посла, програма є каталізатором змін для нового покоління українців, вона допоможе здобути навички, необхідні, для побудови сучасного уряду, суспільного сектору та кращої державу в цілому.

Інфографіка: Анастасія Бабаш.

Фото: Be-It Agency.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus