Секонд-хенди: ганебна необхідність чи захопливий шопінг?

Економічні кризи та невеликі прибутки ніколи не заважали українським жінкам красиво і стильно виглядати, підбирати собі одяг, який приховуватиме недоліки статури та підкреслюватиме переваги. У нинішні нелегкі для України дні на допомогу модницям і їхньому гаманцю приходить відносно нова ланка ринку одягу – секонд-хенд.

2Багато хто досі уявляє секонд-хенд як гору нікому не потрібного брудного мотлоху, який не те що одягати, а й брати до рук гидко. Незважаючи на певні стереотипи, значній кількості українців останнім часом все ж довелося змінити думку про секон-хенди, оскільки пристойно виглядати непросто, коли прожитковий мінімум середньостатистичного українця становить 1218 гривень на місяць.

Однією з головних переваг секонд-хенду є низька ціна у співвідношенні з якістю. Якщо в українських магазинах середня ціна на китайські або турецькі джинси становить приблизно 300 гривень, то на секонд-хенді їх можна придбати у 3-4 рази дешевше й, окрім цього, натрапити на абсолютно нову річ популярного західного бренду, наприклад, NewLook, H&M, Graceland, Синтія Роулі тощо. Одяг може бути новим: якщо виявили незначний брак чи не розпродали стару колекцію з фешенебельних магазинів, речі потрапляють безпосередньо до секонд-хенду. Суттєвим недоліком на шляху до омріяного образу може стати велика кількість часу, який потрібно витрати на пошуки дійсно вартісного предмета гардеробу. Однак одяг у магазинах секонд-хенду зазвичай є лише в одному екземплярі та розмірі, що може стати перевагою – ви навряд чи зустрінете на вулиці людину в такому ж вбранні.

3

Сьогодні є молоді люди, які без сорому готові говорити про те, що створюють свій образ і обирають речі саме на секонд-хенді. Серед них і луцька студентка Ірина Бачинська, яка із задоволенням ділиться власними міркуваннями стосовно цієї (для багатьох людей делікатної) теми.

«Мені не соромно, що 70 відсотків мого гардеробу придбано на секонд-хенді. У мене є дуже багато речей дорогих і брендових, які мені, студентці, не по кишені купити за кордоном. Тому секонд-хенд – ідеальне місце для тих, хто хоче виглядати стильно і неповторно, адже зазвичай речі в одному розмірі. Йдучи вулицею, ти впевнена, що назустріч тобі не ітиме твій «двійник». Для мене як для людини, що намагається виглядати стильно, це дуже важливо. Крім цього, на секонд-хенді речі значно якісніші за «наш» китайський мотлох, і це для мене є суттєвою перевагою. Ну і найголовніше – це економія: у мене є змога виглядати стильно, модно, не витрачаючи на це багато коштів».

4

Попри всі переваги придбання одягу на секонд-хенді, варто пам’ятати про деякі правила. Після того, як ви залишитеся самі в примірочній кабінці, варто уважно роздивитися річ і переконатися, що:

1) річ справді вашого розміру, вам у ній зручно і комфортно (хоч одяг на секон-хенді коштує недорого, навіщо захаращувати шафи тим, чого ви жодного разу не одягнете?);

2) немає видимих дефектів (кривий шов, дрібні дірочки, плями сумнівного походження, які можуть не вивестися звичайним пранням);

3) річ не надто запрана;

4) одяг не втратив свого попереднього кольору (не полиняв);

5) матеріал, із якого виготовлена річ, не кошлатиться (особливої уваги цьому пункту варто приділити при виборі в’язаних светрів, теплих кофт).

6

«Нещодавно на секонд-хенді придбала собі нову сукню дуже хорошої якості. Мої подруги довго вгадували, що це за бренд, і зрештою зупинили свій вибір на «Stylet». Насправді ж сукня була від «Phase Eight», і тепер подруги вгадують, де я її придбала…» – розповідає Тетяна.

«Якщо річ мені дуже сподобалась, але явно не мого розміру чи має видимі дефекти, зазвичай я її перешиваю чи доповнюю власним декором. Якщо в людини є смак і вона знає, для чого вона прийшла (по повсякденний одяг чи аби підкреслити власний стиль), думаю, їй буде дуже легко зорієнтуватись і знайти все потрібне», – розповідає Ірина Бачинська.

Існує декілька типів магазинів секонд-хенду: цілі ринки одягу, побудовані із залізних контейнерів; магазини, де одяг продають кілограмами і щодня змінюється ціна залежно від того, коли завезли новий товар (зазвичай найбільший ажіотаж припадає на перший день; головне – встигнути схопити щось вартісне); магазини, де ціну на кожну річ визначає власник; стоки (особливістю є те, що в них менше мотлоху і продають виключно новий одяг). «Завсідники» секонд-хендів зазвичай завжди добре знають, у якому магазині в певний день тижня оновлення товару, у якому є більше якісних і нових речей. Інколи вони діляться своїм досвідом на численних форумах, присвячених цьому питанню.

секонд

секонд

 

Звичайно, кожен сам для себе вирішує, де купувати одяг і скільки на нього витрачати грошей, проте секонд-хенди можуть стати оптимальним рішенням для багатьох українців під час фінансових труднощів. Головне – мати хороший смак і трохи уяви!

Фото: автора.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus