СБУ і Мінцифра заявили про виявлення схеми на 300 млн грн під час закупівлі ноутбуків для вчителів

imgonline-com-ua-Resize-XS9zkLLqvnH


Мінцифра і СБУ заявили про виявлення корупційної схеми, учасники якої нібито мали намір завищити на 30% вартість ноутбуків, що закуповуються в межах тендерів за програмою Ноутбук кожному вчителю. Потенційні збитки оцінюються в 300 млн грн.

Про це на брифінгу повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

За словами тимчасового виконувача обов’язків начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюка правоохоронці отримали інформацію про наміри окремих людей організувати протиправну схему з закупівлею ноутбуків у межах державної урядової програми.

«Окремі особи хотіли забезпечити протиправну змову учасників ІТ-ринку, а саме ведерів, інтегратерів, тобто підприємств, як імпортують та займаються постачанням такого роду комп’ютерної техніки, та заявляли при цьому, що вони нібито уповноважені на це Міністерством цифрової трансформації», — повідомив Вітюк.

Правоохоронці діяли на випередження, не чекаючи моменту злочину. СБУ вже встановила людей, які провели попередні перемовини з учасниками ІТ-ринку та домовилися з ними про необхідність завищення цін на понад 30%.

За словами глави Мінцифри Михайла Федорова, відомство направило всі договори по всій країні на повторну експертизу. Міністр наголосив, що субвенцію і тендери на час перевірки зупиняти не будуть.

Раніше ми розповідали: Набув чинності закон, який прирівнює електронні паспорти в «Дії» до паперових

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus