Подкасти, сайти і канали для волонтерів

pexels-liza-summer-6347750

Раніше ми вже писали про те, як і де можна поволонтерити в Україні під час карантину. Також розповідали, до яких громадських організацій можна долучитися, щоб допомагати людям, що опинились в складних життєвих обставинах.
Цього разу ми підібрали цікаві подкасти, сайти та телеграм-канали для тих, хто хоче завдяки волонтерству приносити користь для суспільства.

Подкасти для мотивації

«Підбурювачі» з Оксаною Сенів на Radio SKOVORODA ‒ це соціальний подкаст про волонтерство.

Гості епізодів – члени ініціативи БУР від Львівської освітньої фундації. У кожному епізоді хтось з команди БУР ділиться своїм досвідом волонтерства, розповідає про табори, розвиток БУР-осередків, різні культурні проекти.

Подкаст #наВОЛОНТЕРили від Будуємо Україну Разом – розмови на актуальні теми, що стосуються волонтерської діяльності.

Основна мета – поширення культури волонтерства серед молоді та руйнування стереотипів у цій сфері.

«Роби добре» з Катею Полівчак на The Ukrainians – розмови з відомими людьми, які незалежно від професії та своєї зайнятості займаються волонтерством.

Гостями епізодів вже були Яніна Соколова, Олександр Педан, Анна Дев’ятко, Сергій Притула, Тарас Тополя та інші. Завдяки їм можна дізнатись більше про допомогу онкохворим, армії, онлайн-менторство та роботу посла ЮНІСЕФ.

Сайти для навчання

Гра на платформі волонтерU допоможе прокачати волонтерські навички, отримати досвід та познайомитись з новими людьми.

Щоб взяти участь, реєструйся, обирай для себе напрямок волонтерства та місію, виконуй її під керівництвом координатора, отримуй бали та рухайся далі.

UN Volunteers e-campus – сайт, завдяки якому можна отримати практичні знання з менеджменту для волонтерів, прослухати тематичні вебінари, дізнатись про волонтерські програми, якими опікується ООН.

Крім того, тут є багато безкоштовних навчальних матеріалів та можливостей, щоб стати волонтером від ООН.

Шкільний урок волонтерства від студії онлайн-освіти EdEra – це можливість для вчителів скористатись готовими матеріалами, щоб сформувати уявлення в учнів про волонтерську діяльність, її види та користь.

Таким чином учні дізнаються, що таке волонтерство та як можна почати свій шлях у ньому.

Книга Лори Аріллаги-Андерссен «Благодійність 2.0» – це перше в Україні видання, яке є практичним посібником для волонтерів: тут можна довідатись як почати займатись благодійністю та робити це систематично.

Канали з можливостями

Волонтерство від Української Волонтерської Служби

Телеграм-канал з можливостями від найбільшої громадської організації України, що займається розвитком волонтерського руху. Тут можна знайти волонтерів для власного проекту чи стати волонтером онлайн та офлайн.

Зараз, наприклад, є можливість долучитись до проекту «Мій телефонний друг», щоб спілкуватись з самотніми людьми або «FindWay to Ukraine», учасники якого шукають цікаві локації в своїх містах і популяризують їх, щоб привабити туристів.

Для всіх, хто цікавиться робототехнікою та любить працювати з дітьми зараз є пропозиція стати волонтером всеукраїнського дитячого фестивалю «ROBOTICA+ROBOfirst» в Києві наприкінці травня.

Studway Diem

Це проект команди «Студвею» з анонсами конкурсів, стипендій та проектів для волонтерів. Тут можна знайти можливості волонтерства в Україні та за кордоном. Канал оновлюється щоденно.

Клуб добродіїв

Це благодійний фонд, створений для допомогти дітям-сиротам та дітям з сімей в складних життєвих обставинах.

Фонд пропонує різні варіанти волонтерства: відвідини сиротинців, наставництво для дітей, професійна допомога в певних сферах чи благодійні внески. Кожен охочий може стати добродієм, заповнивши анкету на сайті.

Карта добра від всесвітньої ініціативи #Щедрий вівторок

На сайті можна ознайомитись з українськими благодійними організаціями та обрати акцію, до якої хочеш долучитись. Можна допомагати фінансово, вміннями чи поширенням інформації.

Крім того, можна долучитись до ініціативи, зареєструвавши на сайті власну організацію та запропонувавши благодійну акцію. Цьогоріч всеукраїнський день добрих справ припадає на 30 листопада. В цей день закликають долучитись до руху Giving Tuesday та стати благодійником.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus