«САМ Україна» триває: досвід учасників

sam11

«САМ Україна» – це програма університетських обмінів всередині країни. Вона нагадує Erasmus + і є одним з компонентів програми «Дім Європи». Студенти ЗВО отримують можливість поїхати в інше місто та повчитися в новому університеті. Програма покриває кошти подорожі та організаційні витрати університетів, а також надає стипендію учасникам.

Ми поспілкувалися з першопрохідцями програми. Вони нещодавно пройшли відбір та розпочали свою участь у обміні.

Як усе починалось

Щоб потрапити на «САМ Україна», учасники пройшли відбір. Він не складний, але вимагає певних зусиль. Потрібно було зібрати мінімальний набір документів, мати хороший середній бал, брати активну участь в університетських активностях та написати мотиваційний лист. Відбір відбувся на конкурсній основі.

Марія Стафійчук: «Процес відбору проходив не складно, а дуже цікаво, адже для написання мотиваційного листа я добре обдумала та “потрусила” всі спогади та знайшла власні переваги. Я відповіла на питання “Чому саме мене повинні обрати для обміну?”. Мені подобається знайомитися з новими, цікавими для мене людьми, тому я обрала “САМ Україна”».

Анастасія Ліпатова: «Спочатку був відбір в університеті, де обрали активних студентів. Після цього ми заповнили анкету. Якщо відповідально поставитися до цього питання, то це зовсім не важко!»

sam5

Маленька подорож

Переїзд – це важка та стресова ситуація. Життя стає з ніг на голову, але не бійся. В «САМ Україна» з усім допомагають. Організаційні питання лежать на університетах, а тобі залишається лише зібрати валізу та обрати зручний транспорт. Стипендія ще й покриє деякі витрати.

Анастасія Ліпатова: «Переїзд пройшов добре. Для нас, студентів, це було не стресом, а навпаки чудовою подорожжю, яку ми запам’ятаємо на все життя. Адаптуватися було не складно, в цьому допоміг дружній колектив університету. Зміна середовища дає неймовірний поштовх до дії. Я навіть не могла собі уявити, що мені так сподобається».

Кароліна Чухно: «Переїзд проходив дуже добре, програма реалізується Британською Радою і є частиною програми House of Europe, що фінансується Європейським Союзом. Стресом для мене була тільки проблема, що саме потрібно брати з речей! Зміна середовища сильно на мене не впливає, адже я змалечку подорожую Україною».

sam15

Купа змін

Нове місто, новий університет та нове життя. Це те, що треба після карантину. Радимо учасникам швидше знайомитися з новими людьми. Вони точно допоможуть адаптуватися та звикнути до чужого міста. Маємо надію, що пандемія скоро перестане бути загрозою офлайн навчання і всі учасники програми встигнуть добряче відірватися на обмінах.

Віталіна Сербін: «Я людина, котра любить постійні зміни, щось нове (місто/країна/хобі) – це для мене наче ковток свіжого повітря, заряд, який спонукає до дій. Тож я легко адаптовуюсь, і зміна середовища впливає на мене лише позитивно».

sam16

Очікування від програми

Програма точно навчить не втрачати жодних можливостей. Якщо «САМ Україна» – це перший подібний досвід, то після нього точно несила буде зупинитись. Вступ до студентських організацій, пошук стажувань чи волонтерства допоможуть реалізувати купу енергії.

Віталіна Сербін: «З ситуацією, що сталася у світі, мені важко відповісти, якими саме будуть мої дії після закінчення обміну. Але в одному я впевнена точно – з новим досвідом я стану більш виваженою і прийму вірне рішення щодо свого подальшого шляху».

Марія Стафійчук: «Після закінчення програми я хочу використовувати отримані знання на навчанні в рідному університеті та безпосередньо в роботі з дітьми».

Круто ж! Сподіваємося, що ти дізнався(-лася) багато нового про обміни всередині країни, адже це може стати неймовірним досвідом і плюсом у майбутній професії. Нові друзі, незвідані міста і незнайомі викладачі діляться знаннями і дарують враження, які неможливо забути.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus