Вечір під посольством

протест під посольством РФ

Хто і навіщо зібрався під посольством Росії. Читайте, що побачив і підслухав кореспондент «Студвею». Лише людські емоції, без зайвих фактів.

Дипломатівські машини ефектно перевернули на дах, а потім знову поставили на колеса. Кермо від «Тойоти» повісили на паркан. Пізніше підійшло двоє у балаклавах, зняли його. Один покрутив, каже: «В мене таке ж було». Більше керма я не бачила.

Компанія: дівчина та два хлопці. До них підходить ще третій і каже: «Ребят, а если пройтись по всем этим, кто бросает камни, и сказать, что мы русские и приехали поддержать братьев-украинцев?». Всі посміялись, але експеримент не вдався — ніхто нікуди не пішов.

До тієї ж компанії підходить зовсім незнайомий їм молодий чоловік, йому трохи за 30. «Знают, что у них есть ПЗРК, и все равно оправляют наших хлопцев на самолетах и вертолетах! Ну, знают же, идиоты! У меня истерика просто, понимаете? Все же знают про ПЗРК, и все равно на самолетах!».

Пізніше він знайшов десь лом і намагався відламати двері від розтрощеної машини. Його подвиги фіксують лише фото- та відеокамери. Іншу машину інтенсивно б’є маленький хлопчик. Йому в руку дали бейсбольну битку. Малий захоплено посміхається, насолоджуючись увагу журналістів.

«Ребята, что вы делаете! Лучше бы пошли по супермаркетам да собрали денег для наших на Востоке. Что вы этим докажете?» Жінка в білому плащі і з маленькою білою дамською сумочкою намагається щось довести хлопцям у балаклавах, які вдвічі більші за неї. Схоже, що не вдалося — потім вона довго ходила між людьми з широко розкритими очима і розгубленим виглядом.

На землі місцями лежить розбита бруківка. Бордюр навколо квітника (були чорнобривці, тепер — нема) дуже слизький. Через усе це йде дівчина зі зламаною ногою. Обома руками спирається на милиці, збоку її підтримує хлопець. У якийсь момент усі співають гімн. Дівчина прилаштовує милицю, спираючись на неї плечем, щоб таки покласти руку на серце.

протест під посольством РФ

Кидати яйця і бруківку припинили. Найсміливіші залізли на дахи машин. Біля воріт — чоловік з рупором. Намагаються вести переговори. Майже нічого не чути. З-за побитих авто хтось кричить: «Сжечь их **!». Підтримки його слова не знайшли. Знову хвилинні переговори і з натовпу: «Ми уже не домовимось!».

Хлопцям на машинах майже нічого не чути, тому вони просто стоять, стукаючи іноді ногами у вже побите лобове скло.

«Давайте уже, что там происходит. Сейчас палить будем». З натовпу знову: «Нехай вийдуть і вибачаться». Занадто енергійна дівчина з рупором підхоплює слова: «Нехай вибачаться за всіх, померлих в бою».

протест під посольством РФ

Щось переговори не йдуть. Разів зо два хтось від нудьги кидає бруківкою у вікно. Далеко від воріт — місця дискусії — чоловік піднімає великий шмат бруківки і прицілюється. Його зупиняють, мовляв, п’ять хвилин, мирно урегульовуємо конфлікт. У відповідь: «Они же, с*ки, заходят на нашу территорию!».

Бруківка таки не полетіла за паркан.

З посольства вивели працівників, пропустили між воротами та рядом самооборони. «Що то за жирний такий пішов?», ─ поцікавився самооборонівець, затягуючись сигаретою.

У вікна вже нічого не кидають. Від машин до воріт ходить бабуся інтелігентного вигляду. Вона піднімає деталі з авто, які вже відламали, і перекидає їх на територію Російської Федерації.

Хлопець з дівчиною. Хлопець курить і дивиться, куди викинути сигарету. «Кидай сюда. А нет — за забор. Туда можна», ─ порада від дівчини.

Темніє і стає дуже холодно. Підтягнулися політики і блогери. Крус і Роман Грищук допомагають Кутєпову з трансляцією. Крус за селфі з Кутєповим вимагає в іншого кореспондента Студвею дві гривні. Дещиця поспівав ультрасівську кричалку. Крус невтомно постить останні новини, яких фактично вже немає, у Твіттер.

Всі чекають, коли вже будуть палити машини. Принаймні, щоб зігрітись. Але пожежні зробили лише піна-паті. Люди фотографуються і бродять навколо посольства. Рух перекритий. На іншому боці вулиці мирні «протестувальники» п’ють пиво під сигаретку і чекають розвитку подій. Але його так і не буде. Близько першої ночі останні ґаволови потроху розходяться.

протест під посольством РФ

Фото: Влад Красінський.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus