Американський учений розтлумачив найпоширеніші сни

sl

Американський науковець Аспірантського богословського союзу в Каліфорнії Келлі Балкелей створив базу даних про сни, а також визначив та пояснив значення п’яти найбільш розповсюджених серед них.

Келлі визначив, які сни притаманні жінкам та чоловікам і спробував знайти причини виникнення нічних марень та чинники, що на них впливають.

сни

Нас атакують, або переслідують
Цей сон однаково поширений як для чоловіків, так і жінок. Тема звична нам ще з дитячих кошмарів, які ми не забуваємо протягом усього життя. Вона має багато символічних можливостей. Нападник може означати внутрішні страхи, бажання або ж загрозу в реальному світі. Такі сни також можуть відображати інстинктивні відчуття наших давніх предків, чиє виживання залежало від готовності протистояти нападам великих хижаків.

Школа, вчителі, навчання
Люди, які пройшли шлях формальної освіти часто бачать сни про це навіть через багато років. Учасники дослідження в цій категорії були переважно студентами. Школа залишилася в їх підсвідомості у формі сильних переживань. Особливо це прослідковується серед жінок.

Сексуальний досвід
У цій категорії теж помітна істотна різниця між жінками та чоловіками. Останні бачать сни на таку тему значно частіше. Вчений зазначає, що важко сказати напевно: причина цього у вихованні чи природі людини. Він також зазначає, що впливати на такі сни може і сучасна культура.

Падіння
Сни про падіння значно частіші, ніж про польоти. Науковець припускає, що вони можуть виникати при переході з однієї фази сну в іншу. Також спричинити їх можуть раптової зміни, втрати або травми.

Спроби знову і знову щось зробити
Інколи розум уві сні ніби перебуває у стані напівмислення. Тоді в уяві можуть поновлюватися ситуації з напруженого швидкого та стресового життя. Вони часто викликають відчуття безсилості та страху. Крім того, на думку вченого, ці сни відображають притаманне людині занепокоєння, що сягає часів грецького міфу про Сізіфа – страх виконувати постійну, важку але марну роботу.

Фото: theguardian.com / stocksnap.io

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus