Розпорядок вдалого дня

pexels-ivan-samkov-4240545

Як спланувати свій день так, щоб все встигати і отримувати задоволення.

Зі школи я терпіти не могла погодинні розписи днів, бо завжди хотіла бути вільною у своїх діях.

Я купувала гарні блокноти і ручки, щоб мотивувати себе до розпорядку, але у підсумку в ті блокноти я писала, в кращому випадку, вірші, в гіршому – списки покупок.

Зараз розпорядок дня я тримаю в пам’яті, і головний його плюс для мене: завжди є час на те, від чого я кайфую (раніше він знаходився тільки на те, що потрібно).

Що викликає у людей відчуття радості та дарує задоволення?

Дослідження показало, що найбільшу радість українцям приносить родина. Таку відповідь дали 74% респондентів. Далі — діти (63%) та друзі (49%).

Близько 30% українців приносить задоволення спілкування з природою, 27% — музика, 25% — робота.

Далі до списку приємних речей українці включили подорожі (30%), гроші (29%), домашні тварини (24%), подарунки (22%).

pexels-ivan-samkov-4240586

Як же спланувати свій день так, щоб все встигати (або встигати хоч щось) і при цьому ще й отримувати задоволення?

Мій план простий:

1. Визначитись з пріоритетами (викреслити непотрібні речі (зустрічі?) із свого життя та зрозуміти, якій сфері варто приділити більше часу протягом дня.

2. Врахувати свої особливості (в які години краще працювати (сова/жайворонок), в якій атмосфері).

3. Скласти розпорядок дня.

4. Постійно дотримуватися складеного розпорядку.

Спробуй виділити годину вільного часу зранку на планування. Це заощадить тобі цілий день. Також вранці необхідна фізична активність, будь-яка.

Окрім підтримки форми, ранкові заняття задають ритм дню і допомагають знизити рівень стресу впродовж дня. Обери, що краще для тебе: інтенсивне тренування чи щось більше релаксаційне — розминка чи легка йога. Що краще налаштує тебе на вдалий день? Спробуй різне.

pexels-lukas-590016

А ще обов’язково щодня приділяй час саморозвитку.

Моя порада: роби це вранці. Але обирай на ранкові години той вид діяльності, який тобі найбільше до душі, щоб підготуватися до роботи.

Виходь за рамки: бери каву і кутайся з книжкою в коцик на терасі кав’ярні або з ноутбуком у парку на травичці – обери таке місце, щоб стимулювало твою активність і дарувало натхнення.

Протягом дня не забувай про відпочинок: наприкінцікожної робочої години роби перерву хоч на 5-10 хвилин.

У 2014 році провели таке дослідження: The Draugiem Group, компанія із взаємодії користувачів через соцмережі, використовувала додаток, що вимірює продуктивність, щоб зрозуміти, які звички у найпродуктивніших співробітників. Топ-10% співробітникам з найвищою результативністю не потрібно більше часу, ніж іншим – часто вони навіть і восьми годин не допрацьовували. А секрет їхньої продуктивності в тому, що кожні 52 хвилини сфокусованої роботи у них була 17-хвилинна перерва.

estee-janssens-HAzwnsI9oEQ-unsplash

Мій універсальний спосіб відпочинку – «пів години спокою». Виділи час для себе і своїх думок, щоб перепочити, перевести подих, а ще – дослухатися до власних бажань і потреб. Бажання і потреби почути, зайві думки стерти. Така собі процедура очищення і відновлення.

А ще «хвилини вдячності» – пропиши приємні моменти, які були протягом дня і вдячність за них, відчуй наповнення. Для мене це завжди відпочинок, заспокоєння і відчуття радості. А вчені кажуть, що це навіть робить людей щасливішими.

Ввечері краще письмово підбити підсумки дня, звірити поставлені завдання із виконаними, а також запланували, або підкоригувати розпорядок на завтра.

А ще – знайди час для хатніх справ у будні дні. Хоча б трохи. Для чого? Щоб вихідні лишились без обтяжливого ненависного прибирання (інша справа, якщо домашні справи для тебе – суцільне задоволення).

І наостанок: склади окремий список справ, чим зайнятися, коли у тебе з’явиться незапланований вільний час: щоб не вийшло так, що ти просто просидів(ла), гортаючи стрічку інстаграму.

З’явилась вільна година – пошукай, де економніше купити кросівки, перевір давно закинуту пошту, переглянь ідеї для вікенду, чи прочитай, що там нового знову відкрили якісь вчені.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus