Після тривалої перерви у фізичних навантаженнях, знову починаючи тренуватися в тренажерному залі чи бігати, ви можете відчути у м’язах додатковий біль. Існує поширений міф, що цей біль пов’язаний із накопиченням молочної кислоти в м’язах, але дослідження свідчать про зовсім інше.
Як повідомляє «STUDway» з посиланням на «News24.com», фактично, винуватцем є не молочна кислота, а лактат. Важливо розуміти, що лактат не створює серйозних проблем для м’язів, які працюють під час тренувань. Відсутність лактату може навіть погіршити ситуацію, адже він має свої переваги для працюючих м’язів. Збільшення тиску всередині та між м’язовими клітинами під час тренування є результатом багатьох хімічних реакцій у м’язах. Ці реакції призводять до накопичення продуктів та побічних продуктів, які викликають збільшення тиску та можуть стимулювати нервові закінчення, спричиняючи дискомфорт.
Проте, біль та дискомфорт, які ви відчуваєте через кілька годин або днів після тренувань, мають інші причини. Інтенсивні тренування можуть призвести до мікроскопічних пошкоджень м’язів та зв’язок з сухожиллями, що викликає вивільнення іонів та інших молекул, викликаючи локальний набряк і стимуляцію нервових закінчень. Це явище часто називають «відстроченим болем у м’язах» або DOMS. Хоча пошкодження відбувається під час виконання вправи, біль та дискомфорт розвиваються протягом наступних одного-двох днів. Уникайте надмірної тривалості перерв у тренуваннях та слідкуйте за інтенсивністю, щоб уникнути неприємних наслідків.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, про три найоригінальніші готелі світу: де розміститися, щоб отримати неймовірні враження.