У світі спостерігається зростаючий інтерес до рослинних замінників м’яса, однак дослідження їхнього впливу на здоров’я все ще обмежені. Щоб заповнити цю прогалину, вчені зі Сінгапуру провели рандомізоване клінічне випробування, порівнявши вплив двох видів дієт – з вживанням тваринного м’яса та його рослинних аналогів – на кардіометаболічні показники.
За інформацією від «STUDway» з посиланням на «Сikavosti», для експерименту набрали 89 мешканців Сінгапуру віковому диапазоні 30 – 70 років, які не мали цукрового діабету ІІ типу, але були схильні до нього. Інші критерії включали відсутність ожиріння, серйозних захворювань, шкідливих звичок і вживання ліків, які могли вплинути на результати. Учасників випадковим чином розподілили на дві групи по 45 і 44 особи. Протягом 8 тижнів одна група мала замінити звичайне м’ясо тваринного походження рослинними аналогами, тоді як інша група продовжувала споживати звичне м’ясо. Інші білкові продукти рекомендували обмежити. Учасникам дозволили самостійно обирати способи приготування та приправи. Вони також вели щоденники харчування, в яких фіксували свої прийоми їжі.
У ході дослідження добровольцям вимірювали артеріальний тиск і кардіометаболічні показники, включно з рівнем ліпідів, інсуліну, глюкози та інших біомаркерів. Результати дослідження продемонстрували, що перехід на рослинні аналоги м’яса не дав суттєвих переваг в порівнянні з вживанням тваринного м’яса. Обидві дієти показали позитивні зміни в рівні фруктозаміну та індексу HOMA-бета з часом. Однак, дієта з м’ясом тваринного походження виявилася більш ефективною у контролі рівня тиску та глюкози в крові. Це, ймовірно, пов’язано з нижчим вживанням вуглеводів та вищим рівнем білка в порівнянні з рослинною дієтою. Загалом, дослідження виявило, що рослинні аналоги м’яса не мають значних переваг для кардіометаболічного здоров’я за підсумками 8-тижневих випробувань.
Нагадаємо, ми раніше розповідали, як відмова від алкоголю допомагає схуднути: поради від тренерки Марини Боржемської.